7 lipca Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland otrzymała powiadomienie o znalezieniu wylinki węża nad Wisłą w rejonie miejscowości Gassy i Cieciszew.

Wylinka pytona tygrysiego (fot. Animal Rescue Polska)Wylinka pytona tygrysiego (fot. Animal Rescue Polska)

Patrol na miejscu znalazł dwie wylinki, które razem miały długość 530 cm bez głowy i obwód 50 cm. Okazało się, że jest to dorosły Pyton Tygrysi. Wąż może być agresywny i wygłodniały. Jest też możliwe, że to żart hodowcy węży, który podrzucił wylinkę nad brzeg Wisły. Pomimo to istnieje duże zagrożenie i odpowiednie służby zajmują się tą sprawą bardzo poważnie.

Trwa przeszukiwanie terenu przez inspektorów i wolontariuszy fundacji Animal Rescue Poland

W związku z tym inspektorzy proszą o zachowanie szczególnej ostrożności mieszkańców następujących miejscowości: Gassy, Dębina, Ciszyca, Czernidła, Łęg. Poszukiwania będą kontynuowane w kolejnych dniach. W przypadku zobaczenia węża należy nie podchodzić do niego i jeżeli nie zagraża to Państwa bezpieczeństwu zrobić zdjęcie i niezwłocznie zawiadomić Policję 997, Powiatowe Centrum Kryzysowe 22 7370763 lub nasz patrol 792 122 222.
Wylinka pytona tygrysiego (fot. Animal Rescue Polska)Wylinka pytona tygrysiego (fot. Animal Rescue Polska)
Apel Animal Rescue Poland

Prosimy wszystkich o powstrzymanie się przed spacerowaniem i spaniem pod chmurką w tych okolicach oraz baczne obserwowanie okolicy. Zagrożone atakiem są głównie dzieci oraz zwierzęta domowe. Wszystkie osoby, które natkną się na węża, jego wylinkę lub mają informację o pochodzeniu wylinki proszone są o kontakt pod numerem 223506691 lub 792 112 222. Jeśli zgłosi się osoba i przyzna do podłożenia wylinki to gwarantujemy brak konsekwencji na tym etapie poszukiwań. Po zaangażowaniu się w akcję poszukiwawczą pozostałych służb sytuacja ulegnie zmianie.

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!