Kancelaria Premiera rusza z inicjatywą warsztatów dla blogerów parentingowych pod hasłem „Narada Rodzinna”. Już 4 września w Warszawie odbędzie się pierwsze spotkanie poświęcone m.in. świadczeniom i „e-pomocy” dla rodzin. Warsztaty poprowadzą eksperci Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

fot. kprmfot. kprm

Jak się zgłosić?

Warsztaty są przeznaczone dla osób, które prowadzą bloga o tematyce parentingowej. Na stronie warsztaty.premier.gov.pl jest dostępny formularz rejestracyjny dla blogerów zainteresowanych spotkaniem. Na warsztaty do Kancelarii Premiera zaproszonych zostanie 10 blogerów, którzy w najciekawszy sposób uzasadnią dlaczego chcą wziąć udział w warsztatach.

Eksperci

Warsztaty poprowadzą eksperci Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej:

  • Elżbieta Seredyn- wiceminister pracy i polityki społecznej
  • Olgierd Podgórski- zastępca  dyrektora w Departamencie Polityki Rodzinnej w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej

Program

Warsztaty będą podzielone na cztery bloki tematyczne. Podczas nich przybliżone zostaną praktyczne aspekty nowych rozwiązań w polityce rodzinnej:

Blok 1. Świadczenie rodzicielskie, czyli 1000 zł dla osób bezrobotnych, studentów, rolników oraz pracujących na umowach o dzieło przez rok po urodzeniu dziecka od 2016 roku.  

Blok 2. „Złotówka za złotówkę”. Rodziny, które przekroczą próg dochodowy nie stracą wsparcia finansowego państwa. Dzięki  zasadzie “złotówka za złotówkę” świadczenia będą stopniowo obniżane wraz ze wzrostem dochodów.

Blok 3. E-pomoc dla rodzin, czyli wnioski o świadczenia rodzinne przez internet.

Blok 4. Karta Dużej Rodziny, czyli system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+.

 

Transmisja online

Osoby, którym nie uda się zakwalifikować do udziału w warsztatach oraz wszyscy zainteresowani tą tematyką, będą mogli skorzystać z transmisji online. Na stronie warsztaty.premier.gov.pl będzie można na bieżąco śledzić to, co dzieje się w Kancelarii Premiera.

Konkurs – nagrodą wywiad z premier Ewą Kopacz

Dla tych, którzy zakwalifikują się na warsztaty, odbywa się specjalny konkurs! Nagrodą jest możliwość przeprowadzenia wywiadu na temat polityki prorodzinnej z premier Ewą Kopacz. Co trzeba zrobić? Wystarczy aktywnie relacjonować przebieg warsztatów w mediach społecznościowych i na blogach. Najlepsze relacje wybierze jury. Szczegóły w regulaminie konkursu: https://warsztaty.premier.gov.pl/regulamin-konkursu.

(kprm)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!