Telewizja Polska odmówiła emisji filmu zapraszającego na sobotni „Marsz Wolności”.

Kadr - "Marsz Wolności" (fot. kadr/YT)Kadr - "Marsz Wolności" (fot. kadr/YT)

Platforma Obywatelska w środę złoży skargę do KRRiT i Rady Mediów Narodowych. Partia chciała, by TVP wyemitowała spot, który zachęca do udziału w "Marszu Wolności".
- TVP służy jednej partii, PiS - stwierdził Mariusz Witczak z PO. Organizatorzy marszu chcieli odpłatnie opublikować spot.

W 38-sekundowym filmie widzimy rodzinę przy grillu, która ogląda mecz. Widzą także wicepremier Beatę Szydło krzyczącą, że "te pieniądze im po prostu należały!" oraz Jarosława Kaczyńskiego mówiącego: "Jesteście kanaliami!" i o "gorszym sorcie".

50 tysięcy osób może pojawić się na sobotnim marszu.

W sobotę (12.05) o godzinie 13:00 na Rondzie de Gaulle' w Warszawie rozpocznie się "Marsz Wolności" zorganizowany przez Platformę Obywatelską, Nowoczesną, KOD oraz innych parterów społecznych.
Marsz przejdzie ulicami: Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście do Placu Zamkowego, gdzie nastąpią przemówienia liderów partii politycznych, w tym przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny.
Przewidziane są także wystąpienia aktorów m.in. W. Pszoniaka, D. Olbrychskiego oraz A. Seweryna. Na koniec marszu planowane są występy m.in: Pudelsów, Kobranocki i Lecha Janerki.

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!