Podczas dzisiejszego briefingu prasowego europoseł, prezes partii Wolność, Janusz Korwin-Mikke odniósł się do planowanej kandydatury w wyborach samorządowych.

Ewentualna lokalizacja pomnika smoleńskiego wg Janusza Korwin-Mikkego (fot. org.)Ewentualna lokalizacja pomnika smoleńskiego wg Janusza Korwin-Mikkego (fot. org.)

„Jak wiadomo za 10 dni przestaję być wreszcie europosłem. Potem, mam nadzieję, będzie nowy, rozsądniejszy parlament. Zapewne będę kandydował na urząd prezydenta Warszawy, mam nadzieję, że tym razem z większym powodzeniem”.

Janusz Korwin-Mikke skomentował także stołeczny problem z lokalizacją pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej: „Cała ta kłótnia jest prestiżowa, a należy zastanowić się, jak powinien być naprawdę zlokalizowany. Idealnym miejscem na to jest drugi koniec ulicy Żwirki i Wigury. Na jednym końcu jest pomnik ofiar innej katastrofy lotniczej, czyli właśnie Żwirki i Wigury, a na drugim końcu można zrobić piękne rondo z wielkim, imponującym pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej. Taka lokalizacja jest bardzo prestiżowa, a dodatkowo jest dobra ideowo - z jednej strony Okęcie, skąd wylecieli Żwirko i Wigura, a z drugiej strony ich pomnik, czyli też katastrofy. Z taką propozycją będę startował na prezydenta Warszawy - jeśli na to się ostatecznie zdecyduję”.
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!