Policjanci zatrzymali 24-letniego obywatela Rosji z Republiki Czeczeńskiej poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania.

Zatrzymany Rosjanin (fot. policja)Zatrzymany Rosjanin (fot. policja)

Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo i usiłowanie dokonania zabójstwa na terenie Niemiec. Dzięki współpracy policjantów Punktu Kontaktowego ENFAST Komendy Głównej Policji, Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KSP oraz zespołów poszukiwawczych z Wiesbaden i Bremen, 24-latek stanął już przed polskim wymiarem sprawiedliwości.

Na początku listopada 2017 roku specjalna grupa poszukiwawcza policjantów niemieckich skontaktowała się z Punktem Kontaktowym ENFAST Komendy Głównej Policji (europejskiej sieci zrzeszającej policjantów z całej UE zajmujących się poszukiwaniem najgroźniejszych przestępców Europy). Z przekazanych informacji wynikało, że obywatel Rosji, który jest podejrzany o zabójstwo mężczyzny przy użyciu noża oraz usiłowanie tego przestępstwa w miejscowości Bremen opuścił ich kraj i prawdopodobnie ukrywa się na terenie Polski. Sąd w Bremen wydał za 24-latkiem Europejski Nakaz Aresztowania. Po stronie polskiej poszukiwaniami i ich koordynacją zajęli się policjanci Punktu Kontaktowego ENFAST Komendy Głównej Policji.

W związku z poszukiwaniami mężczyzny, na bieżąco wymieniano się niezbędnymi informacjami. Efektem współpracy polskiej i niemieckiej Policji było ustalenie, że poszukiwany mężczyzna ukrywa się na terenie woj. mazowieckiego. W związku z tą informacją,  Punkt Kontaktowy ENFAST w Wydziale Poszukiwań Celowych Komendy Głównej Policji zaangażował do sprawy Zespół Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji. Realizacja sprawy przez stołecznych kryminalnych oraz kolejne czynności operacyjne szybko przyniosły efekty. Ustalono dokładne miejsce przebywania 24-latka. Okazało się, że mężczyzna wynajmuje dom w jednej z miejscowości na terenie powiatu pruszkowskiego.

Do zatrzymania mężczyzny zaangażowano Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Warszawie. Po wykonaniu wszystkich czynności został on doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Dzięki współpracy niemieckich i polskich policjantów, 24-letni obywatel Rosji stanął już przed wymiarem sprawiedliwości. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.
(KGP)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!