Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej w kompleksie leśnym zatrzymali 54-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna podejrzewany jest o kradzież szczątków ludzkich z pomorskich nekropolii.

Złodziej ludzkich szczątków z Pomorza zatrzymany (fot. policja)Złodziej ludzkich szczątków z Pomorza zatrzymany (fot. policja)

54-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W związku z kradzieżami szczątków ludzkich do których dochodziło na pomorskich cmentarzach Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku powołał specjalną grupę policjantów, którzy mieli rozwiązać tą sprawę. Efektem ich wielomiesięcznej pracy była udana realizacja. Policyjni antyterroryści w kompleksie leśnym zatrzymali 54-letniego mieszkańca Gdańska podejrzewanego o te kradzieże.

Mężczyzna w trakcie zatrzymania nie stawiał oporu, natomiast z informacji funkcjonariuszy wynikało, że może być niebezpieczny. W trakcie przeszukania 54-latka, policjanci zabezpieczyli m.in. 2 noże wojskowe. Mężczyzna usłyszy 6 zarzutów dot. ograbienia grobów. Sprawa jest rozwojowa.

Policjanci odkryli 9 worków (były do nich przyczepione tabliczki nagrobne) ze szczątkami, które zostały wykradzione z grobów. 54-latek mógł okradać groby od 10 lat. Policjanci ustalają związek mężczyzny z innymi kradzieżami do których dochodziło m.in. na Pomorzu.
Za tego typu przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Dzisiaj mężczyzna zostanie przywieziony do prokuratury, która poprosi sąd o 3-miesięczny jego areszt.
(KWP)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!