Trzecim uczestnikiem XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera będzie reprezentacja Rosji.

fot. org.fot. org.

Sborna to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w siatkarskim świecie. Obecnie zajmuje 5. miejsce w światowym rankingu FIVB. Dla kibiców będzie to znakomita okazja, aby obejrzeć rosyjską siatkówkę nowej generacji. Nowy selekcjoner - Siergiej Szlapnikow, zapowiedział odmłodzenie kadry, które ma iść w parze z pozostaniem na szczytach hierarchii siatkarskiego świata. Ponieważ XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera będzie ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy, których nasz kraj będzie gospodarzem, należy się spodziewać  nieobliczalnego zespołu, mogącego zaskoczyć każdą drużynę.
Rosjanie uczestniczyli w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera czterokrotnie: w 2004, 2011, 2013 i 2014 roku.

- Mecze z Rosjanami zawsze były bardzo zacięte - mówi wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera - Cezary Mróz. Dziś "Sborna" oficjalnie dołączyła do grona uczestników XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Ostatnią drużynę, która od 11. do 13. sierpnia będzie rywalizować w TAURON Arenie Kraków poznamy w przyszłym tygodniu.
Słowa Cezarego Mroza potwierdza memoriałowa historia. Rosjanie triumfowali w imprezie dwukrotnie (2004 i 2014 r.) i w tych edycjach mecze z reprezentacją Polski były wyjątkowo wyrównane, kończąc się dopiero po pięciu setach. Dodatkowo, w 2014 roku, oba zespoły pobiły rekord najpóźniej zakończonego pojedynku w Memoriale. Ostatni gwizdek, po wygranej gospodarzy wybrzmiał o godzinie 23:30.

Do reprezentacji Polski, Francji i Rosji dołączy jeszcze czwarty uczestnik turnieju.
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!