Reprezentacja Polski nie zdołała pokonać Francuzów podczas XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w krakowskiej Tauron Arenie.

Polska - Francja (fot. Łukasz Nowak/Kronika24.pl)Polska - Francja (fot. Łukasz Nowak/Kronika24.pl)

Przypominamy, że turniej ten rozgrywany w Krakowie jest dla podpiecznych Ferdinando De Giorgiego sprawdzianem przed mistrzostwami Europy.
W całym spotkaniu nie pomogły nawet dobre ataki Bartosza Kurka i Michała Kubiaka.

W pierwszy secie dzięki dobrej obronie było już 16:11 dla Biało-czerwonych. To goście zaczęli ostrzej atakować i odrabiać straty. Jednak to gospodarze schodzili z parkietu z wynikiem 25:21.
Na początku drugiej partii mecz był wyrównany. Mistrzowie Europy dzięki dobrej zagrywce zakończyli korzystnie dla siebie tę część 25:16.
W 3. secie też nie było lepiej dla polskiej drużyny (20:25).
W kolejnej partii polskie orły obudziły się. Fabian Drzyzga, Bartosz Kurka, czy Dawid Konarski - to oni spowodowali, że na tablicy pojawił się wynik w setach 2:2.
W tie-breaku Les Bleus okazali się górą i wygrali go do 15.

Polska - Francja 2:3 (25:22, 16:25, 20:25, 25:22, 13:15)

Polska: Konarski, Kurek, Drzyzga, Kubiak, Wiśniewski, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Lemański, Muzaj, Buszek
Francja: Clevenot, Toniutti, Lyneel, Le Roux, Boyer, Le Goff, Grebennikov (libero)