Z okazji Dnia Kobiet zostanie rozegrany specjalny mecz Różowej Wstążki: Gwardia Opole z Chrobrym Głogów.

Mecz Różowej Wstążki (fot. org.)Mecz Różowej Wstążki (fot. org.)

Mecz Różowej Wstążki

Specjalną oprawę będzie miał mecz Gwardii Opole z Chrobrym Głogów. Zawodnicy wybiegną w różowych strojach! Oczywiście głównym powodem, dla którego hala w Opolu nabierze kobiecych kolorów, będzie święto wszystkich Pań. PGNiG Superliga wspólnie z Fundacją Rak’n’Roll wykorzysta ten dzień do przypomnienia o tym, że kobiety powinny pamiętać o swoim zdrowiu. Motywem przewodnim będzie różowa wstążka –  międzynarodowy symbol walki z rakiem piersi.
Także sportowo szykuje się wyśmienite widowisko. Zmierzą się trzecie drużyny obydwu grup. Gwardia wygrała w tym sezonie 13 meczów, natomiast Chrobry ma o jedną wygraną więcej. Opolanie odrobinę lepiej prezentują się w ataku od gości, świetnie funkcjonują jej skrzydła, na których szaleją młodzi zawodnicy Gwardii: Patryk Mauer (Gracz Lutego przyp. red.), Michał Lemaniak czy Karol Siwak. Natomiast Chrobry więcej bramek zdobywa z drugiej linii. Ich najskuteczniejszy zawodnik to rozgrywający Kamil Sadowski, który zdobył już 112 bramek. Dysponuje także silniejszą obroną.
Gwardia Opole – Chrobry Głogów środa (07.03.)

NMC Górnik Zabrze – KPR Legionowo

Niespodziewana porażka Zabrza w Górniczych Derbach przerwała bardzo dobrą serię Górników. Trójkolorowi w tym sezonie przegrali zaledwie pięć meczów i z dorobkiem 62 punktów pewnie plasują się na drugim miejscu w granatowej grupie.
Na Górny Śląsk przyjedzie drużyna KPR-u Legionowo. Ignacy Bąk, rozgrywający Górnika, tak opisuje styl gry KPR-u: Z Legionowem nie gra się łatwo, bo grają niewygodną obroną. Na pewno jasnym punktem jest Kacper Adamski, który ma ambicję zostać królem strzelców. To stosunkowo młody zespół, na którego będziemy musieli wyjątkowo uważać.
Legioniści przegrali swój ostatni mecz z Sandrą Spa Pogonią Szczecin 25:27 i obecnie są na siódmym miejscu w grupie granatowej.
UWAGA: Grają drużyny z tej samej grupy, więc stawką spotkania są cztery punkty.
NMC Górnik Zabrze – KPR Legionowo środa (07.03.) godz. 18.00

Sandra Spa Pogoń Szczecin – MMTS Kwidzyn

Pogoń ostatnio pierwszy raz w tym sezonie wygrała na wyjeździe, pokonała KPR Legionowo 25:27. Świetnie zagrał Dawid Krysiak- zdobywca siedmiu bramek. Szczecinianie obecnie zajmują ostatnią pozycję w grupie pomarańczowej, ale brakuje im tylko pięciu oczek do wyprzedzającej ją Stali i Piotrkowianina.
Kwidzynianie grają w kratkę w 23. Serii pokonali trzecią siłę PGNiG Superligi - Azoty-Puławy, żeby następnie ulec Meblom Wójcik Elbląg. Obecnie zajmują czwarte miejsce w grupie i mają tyle samo zdobytych punktów co wyprzedzający ich Chrobry Głogów, ale gorszy bilans trafień. Także wygrywając w Szczecinie mają szansę wskoczyć na wyższe miejsce w grupie.
Sandra Spa Pogoń Szczecin – MMTS Kwidzyn środa (07.03.) godz. 18.30

Meble Wójcik Elbląg – Zagłębie Lubin

Autorzy dwóch największych niespodzianek poprzedniej serii spotkają się w meczu o cztery punkty. Do Elbląga przyjedzie Zagłębie Lubin. Meblarze ostatnio pokonali MMTS Kwidzyn 25:24 a Zagłębie NMC Górnik Zabrze 28:24.
Meblarze jeszcze nigdy nie wygrali z Miedziowymi. Czy będziemy świadkami historycznego zwycięstwa Mebli? Przekonamy się już w tę środę.
UWAGA: Grają drużyny z tej samej grupy, więc stawka meczu są cztery punkty.
Meble Wójcik Elbląg – Zagłębie Lubin środa (07.03) godz. 18.30
 

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Stal Mielec

Mecz przyjaźni za cztery punkty. Piotrkowianin ze Stalą to najwięksi Superligowi kumple. Jednak tę sympatie odłożą na bok, żeby zdobyć upragnione punkty. Drużyny nie mogą swoich występów w 2018 r. zaliczyć do udanych. Stal w tym roku nie wygrała jeszcze meczu, natomiast Piotrkowianin triumfował tylko raz z KPR-em Legionowo.
W ostatniej serii Piotrkowianin przegrał z Wybrzeżem Gdańsk 21:25, natomiast Stal uległa Orlen Wiśle Płock 22:36.
UWAGA: Grają drużyn z tej samej grupy, więc stawką meczu są cztery punkty.
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Stal Mielec środa (07.03.) godz. 18.00
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!