19 marca na Stadionie Narodowym prezes PZPN Zbigniew Boniek ogłosił w jakich miastach zostaną rozegrane mecze Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019.

Jacek Magiera (fot. Grzegorz Wojtal/Kronika24.pl)Jacek Magiera (fot. Grzegorz Wojtal/Kronika24.pl)

Turniej zostanie rozegrany na przełomie maja i czerwca 2019 r., zagrają w nim 24 drużyny.
Prezes Boniek poinformował, że na stadionie Widzewa zostanie rozegrany mecz otwarcia i finał.
Oprócz Łodzi mecze będą w Gdyni, Bydgoszczy, Tychach, Lubinie i Lublinie.
Turniej jest organizowany 21. raz, a po raz piąty w Europie. Selekcjonerem polskiej kadry będzie Jacek Magiera.

Ambasadorem kadry do lat 20 ogłoszono Marka Koźmińskiego, 45-krotnego reprezentanta Polski i Wiceprezesa PZPN ds. Szkoleniowych.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska:
- To fantastyczny dzień - nie tylko dla łódzkiego sportu, ale dla wszystkich łodzian. Będziemy gospodarzami wielkiej sportowej imprezy, Mistrzostw Świata U-20 w 2019 roku, których mecze zostaną rozegrane u nas w Łodzi, na stadionie Widzewa. Przede wszystkim chcę bardzo serdecznie podziękować Zbigniewowi Bońkowi, jego zaangażowanie i wsparcie bardzo nam pomogło. Zbigniew Boniek bez wątpienia kocha Łódź.
Jednak nie byłoby tego wszystkiego bez doskonale przygotowanej aplikacji, bez doskonałego wrażenia, jakie łódzcy kibice zrobili podczas meczu z Finlandią, bez ogromnych inwestycji w infrastrukturę sportową. 
Współorganizowanie tak dużej imprezy to dodatkowe wpływy dla lokalnych przedsiębiorców, to zyski dla hotelarzy i restauratorów. Kibice w Łodzi będą mogli zobaczyć najlepszych młodych zawodników z całego świata. Cieszę się też, że wielokulturowa Łódź będzie miała okazję przyjąć gości z całego świata, jestem przekonana że kibice będą się u nas czuli jak u siebie w domu.
(własne,org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!