W pierwszym rozegranym w Krakowie meczu grupy C Młodzieżowych Mistrzostw Europy U21, reprezentacja Danii przegrała z rówieśnikami z Włoch 0-2.

U-21: Dania - Włochy (fot. Łukasz Nowak/Kronika24.pl)U-21: Dania - Włochy (fot. Łukasz Nowak/Kronika24.pl)

Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Lorenzo Pellegrini (54.) i Andrea Petagna (86.).

Pierwsza połowa tego spotkania była wyjątkowo mało interesująca. Faworyzowani Włosi nie potrafili zdominować rywala ze Skandynawii, nie stworzyli żadnej stuprocentowej sytuacji do strzelenia pierwszego gola. Duńczycy również nie specjalnie zagrozili bramce Gianluigiego Donnarummy. Po nudnej pierwszej części gry, mieliśmy więc bezbramkowy remis.

Drugą połowę spotkania, od mocnego uderzenia rozpoczęli jednak Włosi. W 54. minucie gry, fenomenalnym strzałem z przewrotki, prowadzenie swojej drużynie dał Lorenzo Pellegrini. Swoje okazje do zmiany wyniku mieli zarówno Włosi jak i Duńczycy. Gola zdobyć udało się jednak graczom z Półwyspu Apenińskiego. W 86. minucie po zamieszaniu w polu karnym Duńczyków, piłkę do bramki Jeppego Hojbjerga, wpakował Andrea Petagna. W tym momencie Włosi prowadzili więc już 2-0. Takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie.

W następnym rozgrywanym w Krakowie meczu, Duńczycy w środę podejmą reprezentację Niemiec.

Dania - Włochy 0:2
Bramki: Pellegrini 54Petagna 86'

Dania: Hojbjerg - Holst, Banggaard, Maxso, Rasmussen - Hjulsager, Norgaard, Vigen Christensen, Borsting (79' Duelund) - Andersen (80' Hansen), Ingvartsen (72' Zohore).

Włochy: Donnarumma - Conti, Rugani, Caldara, Barreca - Pellegrini, Gagliardini, Benassi (73' Grassi) - Berardi (67' Chiesa), Petagna (88' Cerri), Bernardeschi.

Sędzia: Ivan Kruzliak (Słowacja).