12 czerwca Aleja Gwiazd Piłki Nożnej zostanie zaprezentowana na PGE Narodowym.

Konferencja na PGE Narodowym (fot. Adrianna Kmak/PGE Narodowy)Konferencja na PGE Narodowym (fot. Adrianna Kmak/PGE Narodowy)

Przed towarzyskim meczem reprezentacji Polski z Litwą zostanie odsłoniętych 8 tablic poświęconych największym gwiazdom w historii polskiej piłki nożnej.

Aleja Gwiazd Piłki Nożnej na PGE Narodowym znajdzie się na głównej promenadzie okalającej stadion i tworzyć ją będą wmurowane w posadzkę promenady tablice z odciskami stóp znanych piłkarzy. To wszystko z okazji 100–lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Pierwsze zostaną umieszczone obok pomnika Kazimierza Górskiego i będą to odciski Zbigniewa Bońka, Włodzimierza Lubańskiego, Grzegorza Lato, Władysława Żmudy i dłoń oraz stopa Jana Tomaszewskiego. Odsłonięte zostaną także tablice pośmiertne: Gerarda Cieślika, Kazimierza Deyny i Włodzimierza Smolarka.

W konferencji udział wzięli Janusz Basałaj – Dyrektor Dep. Komunikacji i Mediów w PZPN, Pani Monika Borzdyńska  – Dyrektor Ds. Komunikacji i Promocji, Rzecznik Prasowy PGE Narodowy, Jan Tomaszewski, Grzegorz Lato, Władysław Żmuda oraz Sławomir Jachimowski – wiceprezes Fundacji Aleja Gwiazd.

Tablice w Alei Gwiazd Piłki Nożnej na PGE Narodowym 2018

– Pośmiertnie Gerard Cieślik
– Pośmiertnie Kazimierz Deyna
– Pośmiertnie Włodzimierz Smolarek
– Zbigniew Boniek
– Grzegorz Lato
– Władysław Żmuda
– Jan Tomaszewski
– Włodzimierz Lubański
(własne, org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!