Red Bull Slackship zacumuje w sobotę 19 sierpnia do Gdyni.

Red Bull Slackship (fot. Łukasz Nazdraczew/Red Bull Content Pool)Red Bull Slackship (fot. Łukasz Nazdraczew/Red Bull Content Pool)

W tym roku w rywalizacji o mistrzostwo 3. edycji zawodów weźmie udział 10 zaproszonych uczestników z całego świata. Po raz pierwszy w historii zawodów, szanse na start z elitą dyscypliny będzie też miał także jeden zawodnik, który otrzyma dziką kartę.Poszukiwania slackliner’a, który zmierzy się z najlepszymi zawodnikami wystartowały 13 czerwca. Wszyscy marzący o udziale w międzynarodowych zawodach Red Bull Slackship mogą wysyłać swoje zgłoszenia do 26 lipca. Więcej szczegółów na stronie:www.redbull.pl/slackship

Red Bull Slackship na Darze Młodzieży to zawody o udziale, w których marzy wielu slacklinerów z całego świata. W tym roku po raz pierwszy organizatorzy dają szansę debiutantom i poszukują wschodzącej gwiazdy slackline’u, który stawi czoła światowej elicie specjalistów od akrobacji na linie. Rywalizacja 10 najlepszych światowych zawodników i jednego debiutanta rozgrywana będzie na 23-metrowej taśmie umieszczonej pomiędzy masztami żaglowca na wysokości 25 metrów. Zawody składają się z kilku rund, podczas których slacklinerzy wykonują ewolucje w taki sposób, żeby nie spaść, a sędziowie oceniają trzy elementy: styl, trudność wykonywania trików i wysokość ich wykonywania.

W 3.edycji zawodów ponownie weźmie udział zeszłoroczny zwycięzca, 28-latek z USA – Mickey Wilson. Amerykanin zwracał na siebie uwagę - nie tylko ze względu na umiejętności jakie prezentował, ale również piracką stylizacją, w której wykonywał ewolucje na taśmie. – Moje zwycięstwo zawdzięczam talentowi, treningom i praktyce w chodzeniu na taśmie.- powiedział Mickey tuż po zawodach, które odbyły się 5 czerwca 2016 roku w Gdyni.

Wszyscy slackline’rzy, pragnący trafić do grona uczestników nadchodzących zawodów Red Bull Slackship w Gdyni 19 sierpnia, mogą wysłać swoje zgłoszenia między 13 czerwca a 26 lipca na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z linkiem do wideo osadzonego na YouTube (max. 2 minuty). Przy ocenianiu nadesłanych zgłoszeń, tak jak w przypadku rywalizacji podczas Red Bull Slackship, sędziowie będą brać pod uwagę: styl, trudność wykonywania trików i wysokość ich wykonywania. Jeden z wybranych sportowców zostanie zaproszony do udziału w imprezie i będzie miał pokryte koszty pobytu na miejscu podczas zawodów Szczegółowe informacje dotyczące sposobu zgłaszania się do udziału w Red Bull Slackship w ramach dzikiej karty są dostępne pod adresem: www.redbull.pl/slackship

Wśród tegorocznych konkurentów o tytuł Mistrza Red Bull Slackship ponownie zobaczymy również reprezentanta Estonii i zwycięzcę pierwszej edycji zawodów, Tari Vahesaara, oraz jedynego Polaka – Filipa Oleksika.

(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!