Ostatni wyścigowy weekend przez przerwą letnią na Służewcu, która będzie trwać dwa tygodnie, będzie obfitował w interesujące gonitwy.

Plan terenu (fot. org.)Plan terenu (fot. org.)

Aż w sześciu z nich konie będą rywalizowały o nagrody imienne. Bardzo ciekawie zapowiadają się gonitwy dla arabów o nagrody: Janowa (czterolatki szykowane do Derby), Kurozwęk (czteroletnie i starsze) oraz Europejczyka (trzylatki). Z kolei folbluty wystąpią w biegu o Nagrodę Demon Cluba (trzyletnie i starsze) oraz dwóch Próbnych (dwulatki).

Najciekawiej zapowiada się rywalizacja w w niedzielnej gonitwie o Nagrodę Janowa (godz. 16.30). Zgłoszono do niej aż 11 spośród 15 pozostających w zapisie do Arabskich Derby (29. lipca). Jedną z faworytek wyścigu będzie Sweet Dream, tym bardziej, że dosiądzie jej świetnie dysponowany w tym roku Szczepan Mazur - zwycięzca chociażby ubiegłotygodniowych Derby. Ciekawa trójka będzie reprezentowała barwy Janowa Podlaskiego. Najlepszym z tego grona wydaje się Severus, który biega na solidnym poziomie i jako jedyny pozostaje w derbowym zapisie.

Interesująco zapowiada się rywalizacja o Nagrodę Kurozwęk (sobota, godz. 16.30). Na starcie staną za to stanowiące zaplecze czołówki koni starszych janowskie Bandolero i Shahad Athbah oraz Arash, zagranicznej hodowli czterolatki (nie mają prawa startu w biegu o Nagrodę Janowa): Nesma Al Mels, Ajiba Al Mels, Saudi Al Khalediah oraz Velt Tersk. Stawkę uzupełniają niezłe, eksterierowe Bariq Dazzelour oraz Guerro. Niestety zabraknie kilku arabskich gwiazd polskich torów, w tym wyśmienitego Fazzy Al Khalediaha, który w niedzielę wygrał w Mediolanie.

Na kolejne dwa weekendy (14-15.07 i 21-22.07) wyścigi konne przeniosą się na sopocki hipodrom, a na Tor Służewiec powrócą w ostatni weekend lipca (28-29.07) i to od razu z mocnym wydarzeniem - Derby Arabskie i Nagrodą Liry (Oaks).
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!