Już w ten weekend, 9-10 czerwca, odbędzie się 3. edycja zawodów Enea IRONMAN 5150 Warsaw.

5150 Warsaw Triathlon - 2017 (fot. pras.)5150 Warsaw Triathlon - 2017 (fot. pras.)

To będzie rekordowa odsłona triathlonowej rywalizacji na terenie stolicy – na starcie stanie łącznie 1500 osób. W tym roku na uczestników czeka nowa trasa biegowa, wiele atrakcji i pięknie zlokalizowana meta.

Kolejny rok triathlonowego święta w stolicy przynosi rekordową liczbę uczestników. Do pierwszej edycji zgłosiło się niemal dziewięciuset miłośników sportu, w 2017 roku było ich już ponad tysiąc, a w najbliższy weekend wyzwanie na dystansie olimpijskim, na który składa się 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu, podejmie aż półtora tysiąca uczestników. Oprócz ogromnego zainteresowania, trzecia edycja Enea IRONMAN 5150 Warsaw wyróżnia też nową lokalizacją mety i strefy finishera.

W zawodach rywalizować będą nie tylko uczestnicy kategorii indywidualnej. Na starcie stanie również ponad pięćdziesiąt sztafet, w tym drużyna miasta stołecznego Warszawy, partnera strategicznego imprezy, w składzie z Michałem Olszewskim, wiceprezydentem m.st. Warszawy.

Z roku na rok Enea IRONMAN 5150 Warsaw przyciąga również coraz więcej zagranicznych gości. W tej edycji z trasą zmierzą się między innymi Francuzi, Portugalczycy, Ukraińcy, Litwini, Brytyjczycy, Słowacy, a nawet sportowcy z tak odległych miejsc jak Chiny i Nowa Zelandia.

Zawody obejmują także rywalizację triathlonistów w kategorii PRO. Na liście startowej profesjonalistów widnieje niemal dwadzieścia nazwisk, a wśród nich między innymi Agnieszka Jerzyk – uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie i Rio, triumfatorka drugiej odsłony warszawskiego triathlonu oraz Białorusinka Hanna Maksimova – jedna z najlepszych zawodniczek w swoim kraju w ostatnich latach. Na starcie pojawią się też triumfatorzy poprzedniej edycji zawodów: Aliaksandr Vasilevich – zwycięzca edycji 2017 oraz Łukasz Kalaszczyński - drugi zawodnik ubiegłorocznego Enea 5150 Warsaw.

Biegi najmłodszych

Tradycyjnie odbędzie się również bieg dla najmłodszych sportowców - Kids Run organizowany w ramach zawodów IRONMAN. Dzieci i młodzież od 3 do 15 lat będą pokonywać, w zależności od wieku, od 200 do 1800 metrów. Rywalizacja najmłodszych odbędzie się w sobotę, 9 czerwca, na Skwerze kpt. Stanisława Skibniewskiego "Cubryny", nieopodal Centrum Nauki Kopernik.

W ramach biegu przeprowadzana będzie wyjątkowa akcja charytatywna – ZaWody dla Afryki. Na akcję organizowaną przez UNICEF, z każdej opłaty startowej przekazane zostanie 10 złotych. Uzyskane w ramach biegu pieniądze zostaną przeznaczone na zakup i instalację pomp wodnych w tych regionach Afryki, gdzie dostęp do czystej wody pitnej jest utrudniony.

Program zawodów

Start głównych zawodów odbędzie się w niedzielę, 10 czerwca, o godz. 9.00. Etap pływacki (1,5 kilometra), tak jak w latach ubiegłych, rozegrany zostanie nad Zalewem Zegrzyńskim, w Białobrzegach. Kolarska część zawodów, wynosząca 40 kilometrów, prowadzić będzie Rembelszyczną od Strefy Zmian T1 do Warszawy. Uczestnicy przejadą mostem Marii Skłodowskiej-Curie, a następnie Wisłostradą obok Cytadeli i Starówki, wprost do strefy zmian T2 na Wybrzeżu Kościuszkowskim.

Stamtąd zawodnicy pobiegną mostem Świętokrzyskim, obok Syrenki Warszawskiej, w kierunku Pragi i Stadionu Narodowego. W tym miejscu na uczestników zmagań czekać będzie zielona ścieżka biegowa nad Wisłą. Wrócą mostem Świętokrzyskim i pobiegną dalej po nowych bulwarach. Do pokonania będę mieli dwie 5-kilometrowe pętle na trasie biegowej, a meta zlokalizowana będzie na bulwarze gen. George'a Smitha Pattona, przy Centrum Nauki Kopernik. Pierwszy zawodnik spodziewany jest na mecie około godziny 10.50.

W okolicach bulwarów i mety znajdować się będą także targi triathlonowe, strefa finishera, atrakcje dla kibiców i rodzin zawodników.
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!