We wtorek, 7 listopada, o godz. 20.00 rozpoczną się zapisy uzupełniające do 29. Biegu Niepodległości.

29. Bieg Niepodległości w Warszawie (fot. org.)29. Bieg Niepodległości w Warszawie (fot. org.)

Po dokonaniu weryfikacji zgłoszeń z pierwszej tury zapisów została jeszcze ostatnia pula pakietów startowych do rozdysponowania. Zapisy będą możliwe tylko w formie rejestracji internetowej.

Bieg Niepodległości jest ostatnim i największym wydarzeniem cyklu „Zabiegaj o pamięć”, a zarazem jednym z najliczniejszych biegów ulicznych w Warszawie. Inicjatywa ta przypomina o wydarzeniach z 11 listopada 1918 r. 

Zapisy i odbiór pakietów

Rejestracja uzupełniająca rozpocznie się we wtorek, 7 listopada, o godz. 20.00. Zapisy będą prowadzone tylko w formie rejestracji internetowej wykonywanej bezpośrednio z wcześniej założonego konta uczestnika na stronie www.aktywnawarszawa.pl.

Wszyscy rejestrujący się w ten sposób uczestnicy zobowiązani są do wniesienia opłaty startowej. Brak opłaty traktowany jest jako rezygnacja ze startu, a zgłoszenie może zostać usunięte z bazy danych. Koszt pakietu startowego wynosi 60 zł.

Uwaga! Dokonanie opłaty bez zarejestrowania do biegu nie będzie honorowane, a opłata nie będzie zwracana.

Opłacony pakiet można odebrać w biurze zawodów zlokalizowanym w sali im. Stefana Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki (wejście od strony ul. Marszałkowskiej). Biuro zawodów i punkt wydawania pakietów startowych czynny będzie w terminach:

wtorek, 7 listopada, w godz. 12.00 - 18.00

środa, 8 listopada, w godz. 14.00 - 20.00

czwartek, 9 listopada, w godz. 10.00 - 16.00

Uwaga! W dniach 10 i 11 listopada pakiety startowe wydawane będą wyłącznie dla zawodników spoza Warszawy.

W pakiecie startowym uczestnicy znajdą numer startowy i pamiątkową koszulkę techniczną. Po ukończeniu biegu każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, napój i posiłek regeneracyjny.

Szczegółowe informacje dotyczące Biegu Niepodległości, w tym m.in. regulamin i terminarz funkcjonowania biura zawodów można znaleźć na stronie: www.aktywnawarszawa.pl.   

Trasa biegu

Jak co roku, start biegu będzie u zbiegu ulicy Stawki oraz al. Jana Pawła II. Biegacze wystartują o symbolicznej godzinie 11.11, a chwilę wcześniej odśpiewają hymn narodowy. Kilka minut przed głównym biegiem na trasę wyruszą zawodnicy poruszający się na wózkach z napędem pośrednim oraz aktywnych, a na końcu linię startu przekroczą zawodnicy nordic walking.

Podobnie jak w minionych latach, trasa biegu poprowadzona została al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi i ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości. Biegacze oraz zawodnicy na wózkach nawrócą w prawo na wysokości ul. Rakowieckiej. Zawodnicy nordic walking, którzy mają do pokonania krótszą trasę (6,5 kilometra), nawrócą na wysokości ul. Koszykowej.

Oprócz dziesięciokilometrowego biegu głównego odbędzie się również bieg „Mila Niepodległości” na dystansie 1918 metrów.W zmaganiach udział wezmą uczniowie urodzeni w latach 1999-2007, którzy wystartują przed głównymi zawodami, o godz. 10.35. Zawody te odbędą się na podstawie oddzielnego regulaminu.

Nowości na temat Biegu Niepodległości można śledzić na stronie: www.aktywnawarszawa.pl oraz na oficjalnym profilu wydarzenia na Facebook ’u.

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

W dniu biegu, czyli 11 listopada, uczestnicy 29. Biegu Niepodległości mogą bezpłatnie przemieszczać się komunikacją miejską w Warszawie (w obrębie pierwszej strefy biletowej) za okazaniem numeru startowego.

(UMW)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!