W marcu przyszłego roku w Wierchomli po raz pierwszy w historii cyklu odbędzie się Górski Zimowy Runmageddon.

Runmageddon (fot. pras.)Runmageddon (fot. pras.)

Runmageddończycy będą mogli spróbować swych sił w kolejnej, trzeciej już górskiej lokalizacji ekstremalnego biegu przeszkodowego, po Myślenicach i Szczyrku.

Runmageddon po raz kolejny wychodzi naprzeciw potrzebom uczestników, którzy uwielbiają piekielne, górskie wyzwania. Po sukcesie w Myślenicach (Góra Chełm) Runmageddon poszerzył zakres organizowanych eventów o Beskidy. Do Myślenic dołączył w ostatnich miesiącach Szczyrk, a od przyszłego roku wszyscy kochający ekstremalne zmagania poznają trasę w Wierchomli. Będzie to pierwszy Runmageddon Górski zorganizowany zimą! Na startujących czekać będą dwie formuły – Rekrut (6 km i 30+ przeszkód) oraz Classic (12 km i 50+ przeszkód).

Drastycznie niskie temperatury, różnica przewyższeń, mordercze przeszkody - z tym będą musieli zmierzyć się uczestnicy Runmageddonu na rozległych terenach kompleksu Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla. Pierwszy, Zimowy Runmageddon Górski będzie ogromnym testem sprawności fizycznej oraz charakteru startujących. Runmageddończycy mocno odczują na sobie oddech zimy. Niewątpliwie będzie to kolejne utrudnienie na trasie. Górskie edycje Runmageddonu do tej pory odbywały się w warunkach wiosenno-jesiennych, teraz start zimą będzie nie lada wyzwaniem. – mówi Jarosław „Jaro” Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Wierchomla Mała, gdzie znajduje się ośrodek, zlokalizowana jest w Popradzkim Parku Krajobrazowym, który zajmuje przeważającą część Beskidu Sądeckiego. Miejscowość stanowi połączenie walorów turystycznych, rekreacyjnych, jak i historycznych. Zimą, za sprawą stacji narciarskiej Dwie Doliny Muszyna, niewielka wioska Wierchomla zamienia się w kurort z prawdziwego zdarzenia. To zasługa 2 wyciągów krzesełkowych, 7 orczykowych i 11 km w większości oświetlonych nartostrad o różnym poziomie trudności. To tu znajduje się jedna z najdłuższych tras zjazdowych w Polsce – 3 km ciągłego szusowania! Narciarze biegowi mają zaś do pokonania 4,5-kilometrowy, niezwykle malowniczy szlak. Dla snowboardowych zapaleńców nie lada gratką jest z kolei jeden z najdłuższych w Polsce parków snowboardowych (400 m).

(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!