Już we wtorek 15 sierpnia, na PGE Narodowym czekać nas będzie wielki rewanż za finał londyńskich mistrzostw świata.

Zdjęcie ilustracyjne (fot. pras.)Zdjęcie ilustracyjne (fot. pras.)

Kolejną gwiazdą LOTTO Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej będzie bowiem złoty medalista z Londynu, Nowozelandzki kulomiot Tomas Walsh.

W stolicy Wielkiej Brytanii Walsh, brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro oraz halowy mistrz świata z 2016 roku, nie był stawiany w roli głównego faworyta. Sygnał, że jest przygotowany na ostateczny triumf dał już w eliminacjach, w których pchnął aż 22.14. W niedzielny wieczór pogodził wszystkich, w tym trójkę niebywale mocnych w tym sezonie Amerykanów oraz duet legitymujących się rekordami życiowymi bliskimi 22 metrów Polaków. Złoto okrasił rezultatem 22.03, drugiego w konkursie Joe Kovacsa pokonał o ponad 30 centymetrów. Pierwszą szanse rewanżu na Walshu światowa czołówka będzie miała 15 sierpnia na PGE Narodowym – podczas LOTTO Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej do pojedynku z Nowozelandczykiem stanął m.in. Michał Hartyk, Konrad Bukowiecki oraz Niemiec, mistrz świata z 2011 oraz 2013 roku, David Storl.

Inne gwiazdy światowej lekkoatletyki, które już wcześniej potwierdziły udział w LOTTO Warszawskim Memoriale Kamili Skolimowskiej to Anita Włodarczyk, Piotr Małachowski, Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki, Kamila Lićwinko, Renaud Lavillenie czy Maria Lasitskene.

LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej odbędzie się 15 sierpnia na PGE Narodowym, początek zawodów o 16:30. Wstęp na trybuny będzie bezpłatny (niepotrzebne będą żadne wejściówki).
Memoriał Kamili Skolimowskiej to organizowany w Warszawie cykliczny mityng lekkoatletyczny, który jest poświęcony zmarłej w 2009 roku złotej medalistce olimpijskiej z Sydney w rzucie młotem.
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!