Druga odsłona międzynarodowych zawodów hard enduro przeszła do historii.

Beskid hero 2018 (fot. Jacek Kaczmarczyk/AS UP)Beskid hero 2018 (fot. Jacek Kaczmarczyk/AS UP)

W ciągu trzech dni blisko 400 zawodników z ośmiu krajów zmierzyło się ze 150 kilometrami trudnej, technicznej górskiej trasy, najeżonej ciężkimi podjazdami i zjazdami, poprzeplatanej rzekami oraz trudnymi wąwozami.

Zawody rozpoczęły się piątkowym prologiem, który wstępnie zweryfikował umiejętności zawodników i dał podgląd na pierwsze wyniki. Drugiego i trzeciego dnia zawodów uczestnicy zmierzyli się z czystym off-roadem. Łącznie pięć pętel trasy (trzy podczas drugiego i dwie, odwrócone pętle podczas trzeciego dnia) dały się we znaki startującym. Zmagań nie ułatwiały zmienne jak w kalejdoskopie warunki pogodowe, dodając kolejnej szczypty pikanterii na trasie. Ulewne burze po piątkowym prologu bardzo mocno utrudniły trasę – błoto, korzenie i śliskie kamienie tworzyły podjazdy karkołomnymi. To wszystko jednak nie przeszkodziło uczestnikom w zaciętej walce – czyste, trzydniowe hard enduro „dało w kość” wszystkim – świadczy o tym fakt, iż podczas najtrudniejszego, sobotniego wyścigu w klasie Expert ukończyło jedynie 19 zawodników, a w klasie Hobby 37 uczestników.

W wyścigu najmocniejszej klasy EXPERT o najwyższym miejscu na podium zadecydowała niecała minuta. Z łącznym czasem 4:23:44.046 nowym zwycięzcą Beskid HERO został Dominik Olszowy (klub CKM). Zaraz za nim uplasował się zeszłoroczny zwycięzca, pochodzący z Czech – David Cyprian. Trzeci był Maciej Łoboz (klub Adventure Team).

W kategorii EXPERT MASTERS królował Rafał Troszok, który w łącznej rywalizacji wyprzedził Tomasza Łazarza oraz Piotra Górka.
W klasie HOBBY po zaciętej walce najszybszy okazał się Kacper Dudzic (klub Enduro Harakiri). Kolejne miejsca najeżały do Wojciecha Sikora (klub Enduro Kozy) oraz Sebastiana Baklarza (klub BKM Bielsko).

W kategorii HOBBY MASTER niedoścignionym okazał się Piotr Arakit. Drugie miejsca zajął Sebastian Baklarz, a trzeci Adrian Gwoździk.
Ze startujących zawodników wyłoniono klasę kobiet. W wyścigu wzięły udział cztery zawodniczki, które pokazały nam wszystkim nieziemski hart ducha i zacięcie dążyły do mety. Najszybszą wśród pań okazała się Agnieszka Smolińska, która dzieliła podium z Kaliną Pustelnik oraz Ewą Pikosz. Czwarte miejsce zajęła Joanna Paluch.

Międzynarodowe zawody Beskid HERO 2018


KLASA EXPERT:
1. DOMINIK OLSZOWY
2. DAVID CYPRIAN
3. MACIEJ ŁOBOZ
4. SEBASTIAN KRYWULT
5. EMIL JUSZCZAK


KLASA EXPERT MASTERS:
1. RAFAL TROSZOK
2. TOMASZ ŁAZARZ
3. PIOTR GÓRKA
4. ZDENEK CYPRIAN
5. GRZEGORZ FRANEK


KLASA HOBBY:
1. KACPER DUDZIK
2. WOJCIECH SIKORA
3. KACPER BAKLARZ
4. MACIEJ KUŚ
5. MIROSLAV MORINGA


KLASA HOBBY MASTERS:
1. PIOTR ARKIT
2. SEBASTIAN BAKLARZ
3. ADRIAN GWOŹDZIK
4. PAWEŁ CHILEWSKI
5. SŁAWOMIR BIEGUN
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!