KALENDARIUM 

Poprzedni Czerwiec Następny
Pon Wt Śr Czw Pią Sob Nie
28 29 30 31
1  
2  
22  
25  
28  
1

Pod patronatem 

Krzysztof Kolanus po raz pierwszy w karierze triumfował w zawodach Światowej Serii Red Bull Cliff Diving.

Krzysztof Kolanus (fot. Red Bull Content Pool)Krzysztof Kolanus (fot. Red Bull Content Pool)

Na inaugurację sezonu, która odbyła się 2 czerwca w Teksasie, Polak zaprezentował niemal idealne skoki i wyprzedził między innymi Michala Navratila z Czech i Brytyjczyka Blake’a Aldridge’a.

Cliff diverzy skaczą do wody z wysokości 27 metrów i mają mniej więcej trzy sekundy na wykonanie ewolucji i przygotowanie ciała do zetknięcia z wodą, która przy prędkości około 80 km/h staje się twarda jak beton. 10. sezon Światowej Serii Red Bull Cliff Diving rozpoczął się od przystanku nad jeziorem Possum Kingdom, w pobliżu Fort Worth w Teksasie. 31-letni Kolanus zainaugurował tegoroczną rywalizację sensacyjnym zwycięstwem. Polak zdobył najlepszą notę za pojedynczy skok i miał zdecydowanie najwyższy łączny wynik w konkursie mężczyzn.

–  Taki był plan. Przyjechałem tutaj ze swoją listą trudnych skoków i trzymałem się założeń. Wszystko wyszło perfekcyjnie. Miło jest wygrać, ale i tak uważam, że mogę skakać jeszcze lepiej. Myślę, że poziom trudności moich skoków jest coraz wyższy – powiedział Krzysztof Kolanus po zwycięstwie.

Dzień obfitował w niespodzianki także w rywalizacji kobiet. Triumfowała Adriana Jimenez z Meksyku, ale jej przewaga była najmniejsza w pięcioletniej historii imprezy. Rywalki 33-latki zaprezentowały serię znakomitych skoków i pierwszą czwórkę ostatecznie dzieliło zaledwie 0,6 pkt.

Wyniki – 1. przystanek, Texas/USA:

KOBIETY: 1- Adriana Jimenez (MEX) - 302.20 pkt, 2- Jessica Macaulay (DK) (GBR) - 302.10, 3- Anna Bader (GER) - 301.80, 4- Rhiannan Iffland (AUS) - 301.60, 5- Lysanne Richard (CAN) - 264.90...

MĘŻCZYŹNI: 1- Krzysztof Kolanus POL - 424.85 pkt, 2- Michal Navratil CZE - 394.90, 3- Blake Aldridge GBR - 389.25, 4- Andy Jones USA - 384.35, 5- Sergio Guzman (DK) MEX - 383.00...

Jak dotąd, zawody Red Bull Cliff Diving gościły w ponad 30 lokalizacjach. Od zatłoczonych miast, jak Bilbao czy Kopenhaga, gdzie platformy do skoków umieszczano na istniejących budowlach, po otwarty ocean i naturalne skały, jak na Azorach. Warto też przypomnieć miejsca historycznie związane ze skokami do wody, takie jak Stary Most w Mostarze w Bośni i Hercegowinie, gdzie seria zawita w tym roku już po raz czwarty. W Teksasie rywalizacja gości nieprzerwanie od pięciu lat.
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!