KALENDARIUM 

Poprzedni Czerwiec Następny
Pon Wt Śr Czw Pią Sob Nie
28 29 30 31
1  
2  
22  
25  
28  
1

Pod patronatem 

Konferencja Talk’N’Roll odbyła się w krakowskim muzeum Manggha.

Robert Korzeniowski na Talk’N’Roll (fot. Łukasz Nowak/Kronika24.pl)Robert Korzeniowski na Talk’N’Roll (fot. Łukasz Nowak/Kronika24.pl)

Wydarzenie było skierowane przede wszystkim do osób interesujących się nowymi technologiami i IT, ale poruszane tematy były bardzo szerokie – od sztucznej inteligencji przez ochronę środowiska aż po sport. Nie jest to konferencja technologiczna, bliżej jest jej raczej do takich spotkań jak TEDx.

Pomysł na stworzenie konferencji Talk’N’Roll był prosty – zaprosić ludzi, którzy swoją pasją zarażą słuchaczy do podejmowania ambitnych działań. Inicjatywa pracowników jednej z firm informatycznych działających od wielu lat w Krakowie padła na podatny grunt i szybko się rozwinęła. Skłoniło to organizatorów do otwarcia trzeciej edycji dla wszystkich zainteresowanych. Konferencja odbyła się 26 września w krakowskim muzeum Manggha.
Spotkania takie jak Talk’N’Roll odbywają się na całym świecie, również w ramach cyklicznych konferencji. Ich popularność wynika z potrzeby szukania inspiracji i chęci dzielenia się doświadczeniami. Pierwszy czynnik zapewnia sale pełne słuchaczy, a drugi interesujących prelegentów.
W krakowską konferencję zaangażowali się goście z całego świata. Wydarzenie było niepowtarzalną okazją do wysłuchania w jednym miejscu prelekcji na tematy, które pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. Nowe technologie, sport, zarządzanie, komunikacja, psychologia, ekologia, transport. To, co je łączy, to pasja osób, o których opowiadali.
Gościem specjalnym trzeciej edycji Talk’N’Roll był Robert Korzeniowski. Podzielił się historią swojego marszu przez życie, motywacją, jaką znajdował w porażkach i wyzwaniami, z którymi musiał się mierzyć. Uczestnicy spotkania mogli również poznać pomysły, historie i doświadczenia Katarzyny Jurczak, Pramoda Jain, Sindhuji Sankaran, Dawida Ostręgi, Anny i Macieja Ryś, Piotra Prokopowicza, Daniela Slavetskiy’ego, Oskara Skibskiego, Julio Cesara Forta, Mariana Mroza oraz Michała Winklera.
Recycling Band swoim pokazem udowodnił, że instrumentami mogą być nawet puste butelki, puszki, wiadra czy części zepsutych mebli i rowerów. Perkusista Kuba Wolanin zagrał natomiast na jednym z najoryginalniejszych instrumentów – handpan, który tworzą dwie połączone ze sobą metalowe półkule.
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!