KALENDARIUM 

Poprzedni Czerwiec Następny
Pon Wt Śr Czw Pią Sob Nie
28 29 30 31
1  
2  
22  
25  
28  
1

Pod patronatem 

W kwietniu 2017 roku krakowskie lotnisko obsłużyło 486 288 pasażerów – to o 17 % więcej niż w 2016 roku.

Krakowskie lotnisko (fot. Kraków Airport)Krakowskie lotnisko (fot. Kraków Airport)

W ubiegłym miesiącu odnotowano 3 904 operacje lotnicze (w sumie starty i lądowania) tj. o 9 % więcej niż w kwietniu 2016 roku.

- Tylko z nowych połączeń skorzystało w kwietniu ponad 25 tysięcy pasażerów. A najwięcej z nich, ponad 6 tysięcy pasażerów, skorzystało z oferowanego 6 razy w tygodniu połączenia eurowings do Düsseldorfu. Z kolei dużą popularnością cieszyły się połączenia easyJet do Francji (Lyon) i Wielkiej Brytanii (Londyn Gatwick) oraz tegoroczna nowość, połączenie: Ryanair do Portugalii (Porto). Na tych trasach samoloty latały wypełnione niemal do ostatniego miejsca – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

- Za nami Routes Europe, czyli największe forum lotnicze w Europie. Podczas kilkudziesięciu spotkań z przewoźnikami, przedstawicielami lotnisk i z firmami z branży lotniczej rozmawialiśmy o dalszym rozwoju siatki Kraków Airport, podnoszeniu jakości obsługi oraz promocji Krakowa i Małopolski - dodał Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Od stycznia 2017 r. z krakowskiego lotniska skorzystało o 250 tysięcy pasażerów więcej (+19%) niż w roku ubiegłym, co przekłada się na liczbę niemal 1,65 mln pasażerów.

KWIECIEŃ – WYDARZENIA

Kolejne udogodnienia dla pasażerów

W kwietniu punkty informacji lotniskowej zostały doposażone w stałe pętle indukcyjne dla pasażerów z niepełnosprawnością narządu słuchu. Jest to urządzenie, dzięki któremu osoba, która posiada aparat słuchowy wyposażony w odbiornik pętli indukcyjnej słyszy głos pracownika informacji bez szumów w tle.

9. edycja konkursu grantowego „Wspieramy Sąsiadów”

W kwietniu ruszyła 9. edycja konkursu grantowego „Wspieramy Sąsiadów”. Do 8 maja br. Kraków Airport czeka na projekty, które mogą przyczynić się do rozwoju społeczności oraz gospodarki w gminie Zabierzów oraz w gminie Liszki. W konkursie mogą wziąć udział organizacje i instytucje, które mają siedzibę w gminach Zabierzów lub Liszki, a zaplanowany projekt będą realizować na terenie tych gmin.

(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!