W czerwcu w Łodzi odbędzie się See Bloggers, czyli największy polski festiwal mediów społecznościowych.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, Anna i Jakub Zając (fot. UMŁ)Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, Anna i Jakub Zając (fot. UMŁ)

Wśród gości festiwalu, którzy pojawią się w Łodzi będą m.in. Katarzyna Nosowska, Urszula Dudziak, Marcin Stankiewicz i Agnieszka Hyży.

Do tej pory festiwal See Bloggers odbywał się w Gdyni, ale Anna i Jakub Zającowie, organizatorzy festiwalu, postanowili przenieść go do Łodzi, czyli swojego rodzinnego miasta. W najnowszej edycji festiwalu uczestniczyć będzie 2 tysiące internetowych twórców: blogerów, youtuberów, instagramerów oraz influencerów. W Łodzi pojawią się też ogólnopolskie media. - Jesteśmy dumni, że będziemy mogli pokazać tak dużej grupie twórców jak cudowna jest Łódź, jak wspaniale rozwija się nasze miasto - powiedziała Anna Zając.

Jakub Zając poinformował, że pięć wcześniejszych edycji Festiwalu osiągnęło zasięg organiczny na poziomie 30 milionów oraz wygenerował ponad dwa miliony interakcji. Warto podkreślić dynamicznie wzrastającą popularność festiwalu: większość z 30-milionowego zasięgu przypada na trzy ostatnie edycje, z czego ostatnia edycja zdobyła ponad 11 milionów zasięgu.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska liczy, że festiwal See Bloggers, który jest współfinansowany przez Łódź kwotą 400 tys. zł, dobrze wypromuje Łódź, szczególnie wśród młodych, aktywnych w internecie ludzi. Zarówno prezydent Zdanowska jak i organizatorzy Festiwalu liczą, że współpraca będzie kontynuowana w kolejnych latach. Warto podkreślić, że gdyby miasto miało zapłacić za podobną usługę reklamową o takim zasięgu w Internecie, kosztowałoby to ok. 4 mln. zł. - Internet zdominował nasze codzienne życie. To również medium, dzięki któremu szybciej i łatwiej możemy się komunikować, poznawać świat i ludzi, a co dla mnie najważniejsze, promować tez nasze miasto. Liczę, że przy okazji festiwalu w milionach postów pojawi się hasztag #kochamłódź - dodała prezydent Łodzi.

Jak zapowiadają organizatorzy See Bloggers, każdy kto tworzy w sieci, może zapisać się na festiwal (od 3 kwietnia), by później podczas jego trwania, spotkać się z internetowymi twórcami i nauczyć się jak profesjonalizować swoje kanały.
(UMŁ)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!