KALENDARIUM 

Poprzedni Czerwiec Następny
Pon Wt Śr Czw Pią Sob Nie
28 29 30 31
1  
2  
22  
25  
28  
1

Pod patronatem 

Kraków Airport jako pierwszy port regionalny w Polsce przywitał 5-milionowego pasażera.

5-milionowy pasażer na krakowskim lotnisku (fot. Kraków Airport)5-milionowy pasażer na krakowskim lotnisku (fot. Kraków Airport)

Tym samym krakowskie lotnisko dołączyło do grona europejskich portów obsługujących powyżej 5 mln pasażerów w ciągu roku. 
Szczęśliwy podróżujący to pani Joanna, która wybrała się w podróż do Wenecji z linią lotniczą easyJet. Pani Joanna była bardzo mile zaskoczona.

Prezes Kraków Airport, Radosław Włoszek, pogratulował pasażerowi i podziękował  wszystkim, którzy przyczynili się do tegorocznego imponującego wyniku.
- Obsłużenie tak wysokiej liczby pasażerów nie byłoby możliwe, gdyby nie praca osób, które codziennie dbają o sprawny przebieg procedur lotniskowych. Do takiego wyniku z pewnością przyczynił się potencjał naszego regionu. A przede wszystkim oferta kilkunastu przewoźników, dzięki której pasażerowie mieli do wyboru w ciągu całego roku 100 bezpośrednich połączeń z Krakowa – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport wręczył Pani Joannie niespodziankę w postaci tabletu, voucheru na lot  #PROSTOzKRAKOWA oraz na 5 wejść do Business Lounge. Na pozostałych pasażerów rejsu easyJet do Wenecji również czekały drobne upominki. Wszyscy podróżujący zostali poczęstowani okolicznościowym tortem.
Statystyki (fot. Kraków Airport)Statystyki (fot. Kraków Airport)
Ciekawostki #flyKRK
Wśród 5 milionów pasażerów, którzy zostali obsłużeni w Kraków Airport, było ponad 50 tysięcy dzieci;
Ponad 14 tysięcy osób niepełnosprawnych skorzystało z usług lotniska w tym roku;
Najdłuższa bezpośrednia trasa oferowana przez Kraków Airport to połączenie z Chicago – 8 000 km;
Najdłuższą podróż odbył pasażer udający się w 2017 r. z Krakowa do Strahan w Australii – około 16 000 km.
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!