10 sierpnia Poczta Polska wprowadziła do obiegu cztery znaczki o nazwie „Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2017”.

Michał Kubiak (fot. Artur Rakowski/Kronika24.pl)Michał Kubiak (fot. Artur Rakowski/Kronika24.pl)

W budynku Poczty Głównej w Krakowie uroczyście pokazano serię tych znaczków. Pomogli w tym reprezentanci Polski: Dawid Konarski, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka i Jakub Kochanowski.

- W 2014 roku Poczta Polska też wydała siatkarskie znaczki i nasza reprezentacja wywalczyła mistrzostwo świata – powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk.
Znaczki przedstawiają siatkarzy podczas przyjęcia, ataku, zagrywki i bloku. Przyszły tłumy kibiców, którzy po konferencji mogli otrzymać od swoich ulubionych siatkarzy autografy.
Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2017 (fot. Artur Rakowski/Kronika24.pl)Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2017 (fot. Artur Rakowski/Kronika24.pl)
Od jutra w Krakowie rozpoczyna się XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Kadra narodowa zagra z Francuzami, Kanadyjczykami i Rosjanami. Równo za dwa tygodnie rozpoczynają się w Polsce mistrzostwa Europy (24 sierpnia - 3 września).

Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2017
autor projektu: Jarosław Ochendzan
liczba znaczków: 4
wartość: 2,60 zł. każdy
nakład: 160 000 szt. każdego znaczka
technika druku: offset
format znaczka: 45×45 mm, w tym koło o średnicy 40 mm
arkusz sprzedażny: 8 znaczków
papier: fluorescencyjny
data wprowadzenia do obiegu: 10.08.2017 r.

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!