22 kwietnia 2018 r. Warszawskie ZOO organizuje na swoim terenie piknik edukacyjny na Dzień Ziemi, który na świecie obchodzony jest właśnie 22 kwietnia.

Wróbel (fot. ZOO Warszawskie)Wróbel (fot. ZOO Warszawskie)

Święto to ma na celu zwrócenie uwagi na problemy ekologiczne naszej planety i podjęcie działań, by ją chronić. Warszawskie ZOO włącza się w tę ideę i proponuje szereg aktywności dla rodzin odwiedzających w tym dniu ogród zoologiczny.

Poprzez konkursy, warsztaty i dobrą zabawę zwiedzający ZOO poznają zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt oraz dowiedzą się jak ważna jest ochrona siedlisk fauny światowej i krajowej.

W planach:
- konkursy z nagrodami, np.: Eko – Koło Fortuny, rysunkowy - kredowe szaleństwo, konkurs na najlepsze przebranie za zwierzaka z Ptasiego Azylu,
- pokazowe karmienia zwierząt,
- gra „ZOOstań obrońcą ginących gatunków”,
- warsztaty plastyczne kreatywnego recyklingu oraz sprzątanie śmiecio – szlaku,
- wspólne tworzenie jubileuszowej rabaty z bratków od Zarządu Zieleni m. st. Warszawy,
- gry i zabawy na świeżym powietrzu, np.: giga puzzle, malowanie buziek, przeciąganie liny.

Jako patrona wydarzenia i całego miesiąca ZOO wybrało wróbla – ptaka, który kiedyś był symbolem pospolitego i wszędobylskiego gatunku, a obecnie jego liczebność, szczególnie w miastach, znacznie spadła.
Pracownicy Ptasiego Azylu i Centrum CITES opowiedzą o swoich pacjentach i działalności obu ośrodków funkcjonujących przy ZOO. Relacje te uzupełni Eko Patrol Straży Miejskiej, który współpracuje z oboma ośrodkami. Każdy obecny na pikniku będzie mógł zobaczyć Eko-Patrol w akcji i poznać metody bezpiecznego chwytania zwierząt.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, podkreślając jak ważna dla życia na Ziemi jest woda, będzie serwowało do picia Warszawską kranówkę. Natomiast Muzeum Ziemi pokaże oryginalne eksponaty wymarłych zwierząt i opowie o znaleziskach paleontologicznych na terenie Warszawy. Rekwizyty z Muzeum Ziemi są namacalnym dowodem wymierania gatunków zwierząt i szczególnym apelem o zachowanie bioróżnorodności na naszej Planecie.

Warszawskie ZOO, 22.04.2018 r. w godz. 10.00 – 16.00
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!