Warszawski Finał Podwórkowej Gwiazdki odbędzie się w sobotę, 16 grudnia, jednak przez cały grudzień odbywają się spotkania sąsiedzkie.

Podwórkowa Gwiazdka (fot. pras.)Podwórkowa Gwiazdka (fot. pras.)

Podwórkowa Gwiazdka to wyjątkowa akcja, do której dołączyć może każde sąsiedztwo.

Podwórkowa Gwiazdka to przede wszystkim okazja do integracji sąsiedzkiej, ale też świadczenia sobie wzajemnej pomocy czy włączania się mieszkańców w różnego rodzaju akcje charytatywne. Udział w takiej oddolnej inicjatywie mogą wziąć mieszkańcy, lokalne organizacje, instytucje, przedsiębiorcy, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, a przede wszystkim ci, którym zależy na budowaniu dobrych relacji sąsiedzkich i integracji mieszkańców.

W ramach tegorocznej akcji odbyło się już dwadzieścia gwiazdkowych spotkań, kolejne przed nami. Okazję do wspólnej celebracji mieli mieszkańcy wielu warszawskich dzielnic. Na spotkaniach nie zabrakło świątecznego klimatu, choinki, Mikołaja i zapachu smakowitych potraw. Sąsiedzi podjęli się wspólnego tworzenia ozdób choinkowych, którymi później przystroili drzewka, kolędowali, dekorowali pierniczki, dzielili się chlebem i składali sobie najserdeczniejsze życzenia.

W programach Podwórkowych Gwiazdek pojawiały się liczne animacje dla dzieci,  spotkania z Mikołajem i obdarowywanie się prezentami. Na wielu spotkaniach odbyły się także świąteczne koncerty i przedstawienia, ogniska, a także warsztaty teatralne. Niespodzianek i ciepłych chwil spędzonych w sąsiedzkim gronie nie zabrakło, a to jeszcze nie koniec! Przed nami kolejne podwórkowe spotkania.

Dla sąsiedztw, które zgłaszają się do udziału w Podwórkowej Gwiazdce przewidziane są bezpłatne pakiety startowe zawierające różne materiały przydatne podczas sąsiedzkiej inicjatywy. Organizatorzy mogą otrzymać także pomoc w promocji sąsiedzkiej inicjatywy oraz wsparcie animatorów Q-Ruchu Sąsiedzkiego, żeby dowiedzieć się, jak zintegrować się z sąsiadami.

W weekend 16-17 grudnia sąsiadów świętujących Podwórkową Gwiazdkę można szukać między innymi:
na Bemowie - Alei Sportów Miejskich, ul. Pełczyńskiego 22H (niedziela, 17 grudnia, godz. 16.00)
na Pradze Południe – Centrum Społeczne Paca 40, ul. Paca 40 ( sobota, 16 grudnia, od godz. 14.00 do godz. 18.00)
na Pradze Północ – Rada Kolonii Śliwice, ul. Witkiewicza 33  (sobota, 16 grudnia, godz. 17.00)
na Targówku – blok przy ul. Hieronima 4 (sobota, 16 grudnia)
na Ochocie – sąsiedzka Gwiazdka w MALu, ul. Grójecka 109 (sobota, 16 grudnia, od  godz. 15.00 do 18.00)
(UMW)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!