Wszystkich mieszkańców stolicy zainteresowanych tematyką jakości powietrza zapraszamy w niedzielę, 19 listopada, na bulwar gen. George’a Smitha Pattona, gdzie odbędzie się wydarzenie „Fokus na klimat #OddychajWarszawo”.

Fokus na klimat #OddychajWarszawo (fot. org.)Fokus na klimat #OddychajWarszawo (fot. org.)

Na warszawiaków czekać będzie m.in. mobilne laboratorium Straży Miejskiej, badania spirometryczne oraz doradcy pomagający wypełnić wniosek o dofinansowanie modernizacji kotłowni.

Akcja o charakterze edukacyjnym rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 15.00. W czasie jej trwania w Pawilonie Literackim i jego otoczeniu będzie można m.in. uzyskać informacje dotyczące działań poprawiających jakość powietrza w stolicy. Przedstawiciele Urzędu m.st. Warszawy odpowiedzią m.in. na pytania dotyczące warunków jakie należy spełnić, aby ubiegać się o dofinansowanie wymiany pieców węglowych, pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego opowiedzą o ekologicznym transporcie, a strażnicy miejscy przedstawią kulisy swojej codziennej pracy z wykorzystaniem mobilnych laboratoriów.

Ramowy plan wydarzenia:

godz. 12.00-15.00 – prezentacja,  mobilnego laboratorium wykorzystywanego przez Straż Miejską m.st. Warszawy do badań jakości powietrza i wody;

w godz. 11.30-14.30 – działać będzie punkt informacyjny Biura Ochrony Środowiska Urzędu m.st Warszawy;

ok. godz. 12.00 prognoza pogody, którą poprowadzi Jarosław Kret;

w godz. 11.30-14.30 prowadzone będą bezpłatne badania spirometryczne.

Na dzieci czekać będzie wiele atrakcji, które zapewnią animatorzy z Parku Rozrywki Julinek. Dodatkowo przygotowana została wystawa dotycząca projektu ADAPTCITY, prezentująca działania Warszawy na rzecz adaptacji do zmian klimatu.

(UMW)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!