Chociaż na co dzień zajmuje się poszukiwaniem narkotyków, jej wizyta w Miejskim Zespole Szkół w Będzinie miała zdecydowanie inny charakter.

Owczarek niemiecki Kora ze swoim przewodnikiem asp. Łukaszem Brzezińskim (fot. policja)Owczarek niemiecki Kora ze swoim przewodnikiem asp. Łukaszem Brzezińskim (fot. policja)

Owczarek niemiecki Kora, wraz ze swoim przewodnikiem asp. Łukaszem Brzezińskim z katowickiej komendy policji, przybliżyli będzińskiej młodzieży wiedzę o pracy psów służbowych w formacjach mundurowych. Na spotkaniu nie zabrakło też akcentów profilaktycznych, szczególnie wskazówek jak zachować się w kontakcie z groźnym zwierzęciem.

Na zaproszenie dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, a przede wszystkim samych uczniów, w murach Zespołu Szkół nr 1 w Będzinie pojawili się katowicki policjant asp. Łukasz Brzeziński wraz ze swoim psem służbowym. Owczarek niemiecki o imieniu Kora jest prawdziwym ekspertem w poszukiwaniu narkotyków i substancji psychotropowych. Przewodnik psa służbowego w trakcie spotkania opowiadał dzieciom o specyfice służby policyjnych psów. Wspomniał też o umiejętnościach i sukcesach swojej podopiecznej. Zaletą Kory nie jest jednak jedynie jej węch. Łagodna suczka potrafi nawiązać doskonały kontakt z dziećmi. Przekonał się o tym każdy, kto mógł pogłaskać i przytulić Korę podczas tej wyjątkowej wizyty. Na spotkaniu nie zabrakło też akcentów profilaktycznych, szczególnie wskazówek jak zachować się w kontakcie z groźnym zwierzęciem.

(KWP)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!