Z racji wypadającego na sobotę 25 listopada święta wszystkich kolejarzy i tramwajarzy już dziś Koleje Śląskie zaangażowały się w kilka inicjatyw dotyczących ich święta.

Zdjęcie ilustracyjne (fot. Mateusz Wieczorek)Zdjęcie ilustracyjne (fot. Mateusz Wieczorek)

Jedną z nich było zaproszenie młodzieży z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach oraz Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach. Do bazy Kolei Śląskich na wycieczkę, podczas której doświadczony Mistrz warsztatu kolejowego opowiadał o ciekawostkach taboru kolejowego.
Kolejną atrakcją przygotowaną przez Koleje Śląskie był bezpłatny przejazd na odcinku Tarnowskie Góry – Bytom dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Tarnowskich Górach. Podczas podróży pracownicy kolei opowiadali najmłodszym m.in. o pracy kolejarza i zasadach bezpieczeństwa, o których zawsze trzeba pamiętać w pociągu.
Poza kolejarzami swoje święto obchodzą również tramwajarze, którzy już dziś 24 listopada przed dzień wspomnienia świętej Katarzyny zapraszają wszystkich pasażerów, miłośników, obecnych i byłych pracowników spółki i mieszkańców naszej metropolii do wspólnego świętowania.

Jak co roku uroczystości Katarzynkowe rozpoczną się tradycyjnie w siedzibie Tramwajów Śląskich w Chorzowie Batorym przy ul. Inwalidzkiej 5. Modlitwą przed figurą św. Katarzyny na terenie Zakładu Usługowo Remontowego, po której zabrani pracownicy ruszą w uroczystym przemarszu ulicami Chorzowa Batorego do kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

- Od kilku lat tak i w tym roku członkowie Klubu Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym. Będą jeździli specjalnym Katarzynkowym tramwajem po ulicach metropolii. Miłośnicy zapewniają, iż będą opowiadać o tradycji Katarzynkowego świętowania, o naszej patronce św. Katarzynie i o pracy w Tramwajach Śląskich - mówi Andrzej Zowada rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich S.A.

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!