8 sierpnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach - Pyrzowicach interweniowali wobec bagażu bez opieki.

Pilnujcie swoich bagaży (fot. org)Pilnujcie swoich bagaży (fot. org)

Od początku wakacji (24.06) funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych już dziewięciokrotnie podejmowali działania związane z pozostawionymi bez opieki bagażami na terenie katowickiego lotniska. Ujawnienie takiego bagażu wymusza na służbach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na lotnisku podjęcie określonych działań mających na celu niedopuszczenie do powstania zagrożenia bezpieczeństwa. Każdy taki bagaż musi zostać dokładnie sprawdzony. Nie można przecież wykluczyć, że został pozostawiony celowo przez osobę, która umieściła w nim np. ładunek wybuchowy. Dlatego każdorazowe takie działania prowadzone są z zachowaniem największych środków bezpieczeństwa, przez specjalnie w tym celu przeszkolonych funkcjonariuszy wspieranych przez psy służbowe oraz nowoczesnego, mobilnego robota pirotechnicznego.

Podczas wczorajszej interwencji udało się szybko ustalić osobę, która pozostawiła swój bagaż w strefie ogólnodostępnej terminalu A. Właściciel bagażu za naruszenie przepisów Ustawy Prawo lotnicze został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. W tym przypadku nie była konieczna ewakuacja podróżnych oraz nie wystąpiły opóźnienia w ruchu lotniczym.  

Przypominamy jednak, że bagaż pozostawiony bez nadzoru zawsze traktowany jest jako potencjalne zagrożenie.
Pilnujcie swoich bagaży, co pozwoli uniknąć niepotrzebnych problemów czy też sankcji karnych w postaci mandatu!
(SG)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!