Połączone zostały siły Sceny NCK oraz Galerii CENTRUM - zapraszamy do obcowania z muzyką, sztukami scenicznymi oraz malarstwem.

Anna Jurksztowicz (fot. pras.)Anna Jurksztowicz (fot. pras.)

10 listopada 2017 r., g. 19.00

Podczas dwóch koncertów na Scenie NCK będzie można zasłuchać się w brzmieniach jazzu, elektroniki, rocka. Dorota Miśkiewicz, w koncercie PIANO.PL, główny nacisk kładzie na dokonania polskiej pianistyki. Fortepian, który od Chopina, przez Komedę, aż po nowoczesnych pianistów jazzowych, jest naszą „narodową specjalnością” to bijące serce koncertu.

 

13 listopada 2017 r., g. 19.00

Wojtek Mazolewski z kolei, do projektu CHAOS PEŁEN IDEI zaprosił takie tuzy jak John PorterWojciech Waglewski oraz młode gwiazdy: Piotra ZiołęMisię FurtakVienia. Projekt Mazolewskiego jest określany jako „polskie Major Lazer, Nirvana i Jefferson Airplane w jednym”!

 

Wernisaż – 9 listopada 2017 r., g. 18.00

Profesor ASP i jego wielcy uczniowie

Przestrzenie galerii NCK, w ramach festiwalu, zostaną przejęte przez wyjątkową „artystyczną rodzinę” jaką tworzą profesor Leszek Misiak oraz absolwenci jego pracowni na Krakowskiej ASP. Wśród twórców między innymi: Wilhelm SasnalRafał BorczCecylia Malik. Tegoroczna wystawa jest kolejna osłoną projektu „Przestrzeń dla sztuki”, którego pomysłodawcą jest prof. Jerzy Hausner, a kuratorem Joanna Gościej-Lewińska.

 

INNE WYDARZENIA:

12 listopada (niedziela), g. 19.00, Scena NCK
Anna Jurksztowicz „Perły bez kolczyka”

Wyjątkowy i liryczny koncert. Usłyszymy „Diamentowy kolczyk” oraz piosenki z ulubionych filmów i seriali: „Kingsajz”, „Czułość i kłamstwa”, „Matki, żony i kochanki”, „Na dobre i na złe”, „Więzy krwi”, „Ranczo”. Podczas wydarzenia wybrzmią także największe przeboje piosenkarki – „Diamentowy kolczyk”, „Hej man”, „Stan pogody”, „Zmysły”. Nie zabraknie także utworów z najnowszej płyty artystki „Poza czasem. Muzyka duszy”.

 

25 listopada (sobota), g. 19.00, Scena NCK
Katarzyna Groniec – „ZOO”

Muzyczne spotkanie z wyjątkowymi utworami Agnieszki Osieckiej, które Katarzyna Groniec konfrontuje z własną wrażliwością artystyczną. Usłyszymy między innymi: „Wielką wodę”, „Kokainę”, „Dzikuskę”, „ZOO”, „Piosenkę o życiu ptasim”.

Pełny program festiwalu oraz informacje o wszystkich festiwalowych wydarzeniach:

http://openeyesfestival.pl/

Nowohuckie Centrum Kultury

(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!

Konkursy