Asaf Avidan zakończył letnią odsłonę trasy "The Study On Falling", w ramach której wokalista zagrał cykl znakomicie przyjętych koncertów m.in. we Francji, Niemczech oraz Belgii.

Asaf Avidan (fot. Artur Rakowski/Kronika24.pl)Asaf Avidan (fot. Artur Rakowski/Kronika24.pl)

Artysta podsumował swoje wakacyjne tournée na oficjalnym profilu Facebook słowami: - Miesiąc czystej przyjemności na scenie dobiega końca. Wielkie podziękowania dla moich muzyków oraz całej ekipy za uczynienie trasy bezproblemową i pozwolenie mi na bycie wolnym i bycie sobą. Do zobaczenia w listopadzie!
Najbliższe miesiące autor, bijącego rekordy popularności, utworu „Reckoning Song (One Day)” poświęci na przygotowania do trasy jesiennej, w ramach której odwiedzi m.in. Niemcy, Włochy, Francję, Szwajcarię, Belgię, Holandię, Izrael oraz Polskę. Izraelska gwiazda rocka, folku i bluesa zaprezentuje w naszym kraju materiał z najnowszego albumu "The Study On Falling”, który ukaże się na początku listopada 2017. Nadchodzącą jesienną odsłonę trasy piosenkarz podsumował kilka dni temu słowami "nowy album, nowe piosenki, nowy zespół", zapraszając jednocześnie fanów do udziału w wydarzeniach. Bilety na koncert w krakowskim Klubie Studio (29 listopada) oraz warszawskiej Stodole (30 listopada) są dostępne w sprzedaży.
Niepowtarzalna i charakterystyczna barwa głosu, unikatowy talent oraz umiejętność tworzenia wyjątkwej atmosfery podczas występów na żywo z pewnością po raz kolejny zachwycą polską publiczność, która na koncerty Avidana zawsze przybywa tłumnie. Artysta każdorazowo odwdzięcza się indywidualnym podejściem do swoich widzów oraz – niejednokrotnie - zaskakującymi aranżacjami. Jak przyznał w jednym z wywiadów dla portalu NaszeMiasto.pl: - Jedną z rzeczy, które najbardziej kocham w graniu koncertów, jest to, że kompozycje na scenie żyją swoim życiem. Grając samemu, łatwo jest improwizować i od ręki wprowadzać nawet bardzo radykalne zmiany. Z każdym kolejnym występem gram troszkę inaczej i koniec końców piosenka mutuje w zupełnie coś innego.

10 faktów, które powinien znać każdy uczestnik jesiennych koncertów w Polsce

Już pod koniec listopada Asaf Avidan powróci do Polski, by zagrać m.in. w warszawskim Klubie Stodoła oraz krakowskim Klubie Studio. Prezentujemy 10 faktów o karierze wokalisty, które powinien znać każdy uczestnik nadchodzących koncertów.
1. Największą popularność Asaf Avidan zawdzięcza remiksowi swojego utworu "One Day / Reckoning Song", autorstwa niemieckiego DJ-a Wankelmuta, do produkcji którego początkowo nie chciał dopuścić. Od momentu premiery remiks doczekał się niespełna 200 milionów wyświetleń na portalu YouTube
2. Artysta jesienią powróci do Polski na trzy koncerty. Pierwszy odbędzie się 29 listopada w Krakowie w klubie Studio. Kolejny, dzień później w warszawskiej Stodole. Ostatni występ odbędzie się 1 grudnia w poznańskim CK Zamek.
4. Avidan zainteresował się muzyką tuż po zakończeniu wieloletniego związku w 2005 roku. Podczas nagrywania pierwszej płyty chciał wyrazić swoje emocje nie tylko w melodii czy tekstach, ale także w głosie.
5. Najnowsza, autorska płyta artysty - „The Study On Falling” - ujrzy światło dzienne na początku listopada 2017. Album artysty zapowiada singiel o tym samym tytule. 
6. Avidan posiada cztery tatuaże. Na jednym ramieniu ma koguta i kotwicę, a na drugim - kruka i kompas. Tatuaże mają symbolizować dwubiegunowość, reprezentować sprzeczności, które towarzyszą artyście w życiu.
7. Artysta urodził się w Jerozolimie, jako syn dyplomatów Ministerstwa Spraw Zagranicznych Izraela. Cztery lata swojego dzieciństwa spędził na Jamajce.
8. Podczas pobytu Avidana we Włoszech w 2013 roku, lokalny dom mody Manueli Mariotti zaprezentował kolekcję odzieży marki Dondup inspirowaną muzyką artysty.
9. Dotychczas artysta wystąpił w Polsce osiem razy, w tym trzykrotnie w Klubie Stodoła. Każdy z występów cieszył się ogromnym zainteresowaniem fanów.
10. Wokalista, za sprawą unikatowej barwy głosu, często porównywany jest do takich artystów jak Robert Plant czy Janis Joplin.

29 listopada - Kraków, Klub Studio
30 listopada - Warszawa, Klub Stodoła
1 grudnia - Poznań, CK Zamek

Bilety na koncert w Warszawie:
Stojące – 129 PLN
Siedzące - 169 PLN
 
Bilety na koncert w Krakowie:
Stojące – 129 PLN

(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!

Konkursy