KALENDARIUM 

Poprzedni Grudzień Następny
Pon Wt Śr Czw Pią Sob Nie
27 28 29 30
16  
31  

Pod patronatem 

Na taki pomysł mógł wpaść tylko szaleniec lub totalny wizjoner. Stworzyć animowany zespół muzyczny, a później jeszcze dawać koncerty na żywo.

Gorillaz w Katowicach (fot. Artur Rawicz/pras.)Gorillaz w Katowicach (fot. Artur Rawicz/pras.)

Damon Albarn znany z fenomenalnej kapeli Blur, wpadł na taki pomysł i wraz  z rysownikiem Jamiem Hewlettem wprowadził go w czyn. Jak wiemy udało się znakomicie i grupa na całym świecie uzyskała dawno status kapeli kultowej.

Dzięki T Mobile Electronic Beats nareszcie polscy fani mogli zobaczyć Gorillaz na żywo, najpierw w Warszawie, a w niedzielę w Katowicach, na którym to koncercie pojawiła się i nasza redakcja.

Z założenia miały to być kameralne koncerty w niedużych salach na ok 1-1,5 tys. widzów. Dzięki temu każdy z obecnych mógł zobaczyć legendę z bliska. Okazuje się, że na sukces czterech animowanych postaci "pracuje" cała rzesza ludzi. Na scenie wraz z kierownikiem całego zamieszania pojawiło się kilkanaście osób. M.in. klawiszowiec Mike Smith, kilkuosobowy chórek ciemnoskórych piękności, raperzy Zebra Katz i Peven Everett oraz kobieta - dynamit Jehnny Beth z Savages. Jej energia sięgnęła zenitu i udzieliła się też publiczności, gdy śpiewając stąpała po wyciągniętych w górę dłoniach fanów. Oczywiście nikt nie spodziewał się zobaczyć gościnnych wokalistów udzielających się na płycie "Humanz", ale ich postaci zrobiły swoją robotę wplecione w fantastyczne wizualizacje i animacje wyświetlane na wielkim telebimie za plecami muzyków.

Godzinny koncert minął błyskawicznie, na szczęście bisy były wpisane w program i po kilku minutach skandowania Damon z resztą zespołu pojawili się ponownie na scenie, wykonując jeszcze sześć utworów. Wśród nich „Stylo”, „Kids With Guns” oraz na sam koniec superhit „Clint Eastwood”. Serdecznie dziękujemy ekipie T-Mobile Electronic Beats za to półtorej godziny niesamowitych przeżyć, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!

Konkursy