KALENDARIUM 

Poprzedni Czerwiec Następny
Pon Wt Śr Czw Pią Sob Nie
28 29 30 31
1  
2  
22  
25  
28  
1

Pod patronatem 

Na taki pomysł mógł wpaść tylko szaleniec lub totalny wizjoner. Stworzyć animowany zespół muzyczny, a później jeszcze dawać koncerty na żywo.

Gorillaz w Katowicach (fot. Artur Rawicz/pras.)Gorillaz w Katowicach (fot. Artur Rawicz/pras.)

Damon Albarn znany z fenomenalnej kapeli Blur, wpadł na taki pomysł i wraz  z rysownikiem Jamiem Hewlettem wprowadził go w czyn. Jak wiemy udało się znakomicie i grupa na całym świecie uzyskała dawno status kapeli kultowej.

Dzięki T Mobile Electronic Beats nareszcie polscy fani mogli zobaczyć Gorillaz na żywo, najpierw w Warszawie, a w niedzielę w Katowicach, na którym to koncercie pojawiła się i nasza redakcja.

Z założenia miały to być kameralne koncerty w niedużych salach na ok 1-1,5 tys. widzów. Dzięki temu każdy z obecnych mógł zobaczyć legendę z bliska. Okazuje się, że na sukces czterech animowanych postaci "pracuje" cała rzesza ludzi. Na scenie wraz z kierownikiem całego zamieszania pojawiło się kilkanaście osób. M.in. klawiszowiec Mike Smith, kilkuosobowy chórek ciemnoskórych piękności, raperzy Zebra Katz i Peven Everett oraz kobieta - dynamit Jehnny Beth z Savages. Jej energia sięgnęła zenitu i udzieliła się też publiczności, gdy śpiewając stąpała po wyciągniętych w górę dłoniach fanów. Oczywiście nikt nie spodziewał się zobaczyć gościnnych wokalistów udzielających się na płycie "Humanz", ale ich postaci zrobiły swoją robotę wplecione w fantastyczne wizualizacje i animacje wyświetlane na wielkim telebimie za plecami muzyków.

Godzinny koncert minął błyskawicznie, na szczęście bisy były wpisane w program i po kilku minutach skandowania Damon z resztą zespołu pojawili się ponownie na scenie, wykonując jeszcze sześć utworów. Wśród nich „Stylo”, „Kids With Guns” oraz na sam koniec superhit „Clint Eastwood”. Serdecznie dziękujemy ekipie T-Mobile Electronic Beats za to półtorej godziny niesamowitych przeżyć, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!

Konkursy