Il Divo z pierwszym w Polsce plenerowym koncertem.

Plenerowy koncert Il Divo (fot. Jakub Janecki/org.)Plenerowy koncert Il Divo (fot. Jakub Janecki/org.)

Z pewnością pozostawił wielkie wrażenia: piękna i ponadczasowa muzyka, ogromna scena w niezwykłych plenerach Ostrowa Tumskiego, stateczki na Warcie i zaskakujący pokaz fajerwerków. Wydarzenie uświetniające 1050-lecie biskupstwa poznańskiego – pierwszego w Polsce - przyciągnęło ponad 20 tysięcy widzów po obu stronach rzeki.

Zanim na scenie pojawili się Carlos, David, Sébastien i Urs Toni, publiczność mogła posłuchać piosenek powstańczych w specjalnym projekcie nazwanym „Śpiewanki Wielkopolskie”. To program przygotowany przez Teatr Muzyczny w Poznaniu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości i zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Ale to Il Divo było zespołem, na który wszyscy czekali. Nawet pogoda, po wcześniejszym załamaniu i deszczowych prognozach, okazała się dość łaskawa. Publiczność też dopisała i świetnie się bawiła. Już na samym początku kwartet zafundował fanom słynne „Hello” Adele, zaśpiewane z podziałem na głosy w wersji po hiszpańsku. Ta monumentalna pieśń była niejako zwiastunem kolejnych  niezwykłych utworów znanych z wykonywania przez światowe gwiazdy muzyki pop: Robbiego Wiliamsa, Richarda Marxa, Jehna Legenda, Elvisa Presleya. W tej części show Urs Toni Bühler zaprezentował się także solo w arii Mozarta, a Carlos Marin porwał zwłaszcza damską część publiczności w żywiołowej „Granadzie”. Przed przerwą wokaliści zaśpiewali jedną z najsłynniejszych piosenek filmowych, którą w oryginale prezentowała Celine Dion - „My Heart Will Go On” z Titanica. Druga część zaczęła się od romantycznego tematu z „Love Story”. Przepięknie wybrzmiały także „Unforgettable” Nat King Cole'a, następnie „Somewehere” wykonywana przez Barbrę Streisand czy hiszpańska wersja „Un-Break My Heart”. Na grande finale zespół wybrał jedną z najsłynniejszych piosenek Franka Sinatry „My Way”.

Il Divo przedstawiło utwory, które znalazły się na płycie TIMELESS, a  w sierpniu trafi do sprzedaży. Zresztą album ten kilka razy członkowie zespołu bardzo zachwalali i rekomendowali do nabycia. Ale zespół Divo zaprezentował cały przekrój swojego repertuaru, także tego musicalowego i filmowego. W wielu piosenkach kwartetowi towarzyszyli profesjonalni tancerze, a podczas całego koncertu – orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu. Na widowni z kolei nie mogło zabraknąć polskiego fanklubu Il Divo, którego członkinie zaopatrzone w szaliki i  flagi raz po raz dawały o sobie znać. Publiczność żywo reagowała na każdą piosenkę i żarty padające ze sceny. Widać, że kwartet ma duże grono wielbicieli w naszym kraju.

Półtoragodzinny koncert zwieńczony został spektakularnym pokazem pirotechnicznym, któremu towarzyszyła muzyka Vangelisa „Chariots of Fire”. Na niebie ponad cztery minuty rozbłyskały fajerwerki, które zbudziły zachwyt publiczności opuszczającej Ostrów Tumski. Całe wydarzenie obserwowali także wysocy rangą kościelni hierarchowie – wśród nich m.in. przewodniczący Episkopatu Polski, nuncjusz apostolski w Polsce i legat papieski, prymas Czech – władze samorządowe Poznania i województwa. W sumie według szacunków na koncercie było ponad 20 tysięcy osób, usytuowanych na widowni, wzdłuż Warty przed sceną, jak również po jej drugiej stronie.

Koncert Il Divo na Ostrowie Tumskim został nagrany przez Telewizję Polską i zostanie wyemitowany w niedzielę, 24 czerwca o godzinie 22.20 tuż po meczu Polska-Kolumbia na antenie „jedynki”.
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!

Konkursy