Gromee i Lukas Meijer będą reprezentować Polskę podczas 63. Konkursu Eurowizja 2018 w Lizbonie.

DJ Gromee w duecie z Rudą, czyli Joanną Lazer na zakopiańskim sylwestrze (fot. Grzegorz Wojtal/Kronika24.pl)DJ Gromee w duecie z Rudą, czyli Joanną Lazer na zakopiańskim sylwestrze (fot. Grzegorz Wojtal/Kronika24.pl)

W głosowaniu widzów propozycja piosenki „Light Me Up” polskiego DJ-a i szwedzkiego wykonawcy została oceniona najwyżej.

Gromee, czyli Andrzej Gromala to jeden z najpopularniejszych DJ i producentów muzycznych w Polsce. Swoje pasje rozwija w rodzinnym Krakowie. Odnajduje się doskonale w różnych gatunkach muzyki. Lukas Meijer jest szwedzkim wokalistą grającym w rockowym zespole No Sleep For Lucy. Muzykę do „Light Me Up” przygotował Gromee z Meijerem, a tekst napisali Mahan Moin i Christian Raab.

Gospodarzem krajowych eliminacji był Artur Orzech. W jury tegorocznej preselekcji zasiedli: Maryla Rodowicz, Jan Borysewicz, Tabb, Stefano Terrazino i Kasia Moś. O zwycięstwo z duetem Gromee i Lukas Meijer rywalizowali: Saszan z piosenką „Nie chcę ciebie mniej”, Monika Urlik „Momentum”, Isabel Otrębus „Delirium”, Ifi Ude z piosenką „Love is stronger”, Future Folk „Krakowiacy i górale”, Marta Gałuszewska „Why don’t we go”, Pablosson „Sunflower”, Maja Hyży „Błysk” i Happy Prince z piosenką „Don’t let go”.

Koncert uświetnił fenomenalnym występem szwedzki piosenkarz Mans Zelmerlöw, zwycięzca 60. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2015, a także Kasia Moś (Eurowizja 2017) oraz Blue Cafe (Eurowizja 2004).

Oba półfinały oraz wielki finał 63. Konkursu Eurowizji odbędą się 8, 10 i 12 maja 2018 w sali koncertowej Altice Arena w Lizbonie.
Dzięki wygranej Salvadora Sobral w 2018 roku z piosenką „Amar Pelos Dois”, 63. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Portugalii.
Organizowana od 1956 roku paneuropejska impreza muzyczna, w której biorą udział przedstawiciele publicznych stacji telewizyjnych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców (EBU), gromadzi każdego roku przed telewizorami setki milionów widzów.
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!

Konkursy