W piątek odbyła się trzecia noc kwalifikacyjna światowego finału zawodów Red Bull 3Style, której zwycięzca zakwalifikował się do wielkiego finału.

DJ Talisa (fot. Łukasz Nowak/Kronika24.pl)DJ Talisa (fot. Łukasz Nowak/Kronika24.pl)

Rywalizowali o nie DJ Roxtar (Czechy), Dj Ease (USA), DJ Talisa (Indonezja), Dj Cross (Belgia), Whatdatfrog (Tajlandia), DJ Emess (Korea Południowa). Decyzją sędziów wygrał DJ CROSS.

DJ Cross zaprezentował zdecydowanie cięższy set zbudowany wokół hip-hopu. Na samym początku bardzo podkręcił tempo, które porwało wszystkich. Najbardziej wysublimowane klasyczne sample łączył z dźwiękami znanymi przez każdego. Złączenie ze sobą Danzela „Put Your Hands Up In The Air” i Kriss Kross „Jump” nie było jedynym zaskoczeniem jego występu. Gdy w ZetPeTe rozbrzmiał remiks „Billie Jean” Michaela Jacksona emocje sięgnęły zenitu, cała sala należała dla DJ Crossa.

Trzecią noc eliminacyjną zawodów uświetniły także gościnne występy międzynarodowych gwiazd DJingu. Nina Las Vegas, zaprezentowała niesamowity set łączący w jedną całość szeroki przekrój gatunków muzycznych, od popu po australijskie czarne rytmy spod znaku r’n’b i dancehall. Pochodzący z Japonii DJ Shintaro, Mistrz Świata Red Bull 3Style 2013 i jeden z najszybszych DJów na świecie, wyniósł umiejętności turntablistyczne na zupełnie nowy poziom. Francuski DJ Aleqs Notal nadał wieczorowi nowego brzmienia wypływającego wprost z klubowych scen współczesnego Detroit i Chicago. Four Color Zack, znany ze swojej niczym nieograniczonej miłości do muzyki udowodnił, że opinia o jego setach nie pozostawiających żadnego gatunku nietkniętego jest prawdziwa. Otwierające sety od reprezentantek rodzimej sceny klubowej zdobyły serca polskiej i międzynarodowej publiczności. Lazy One wraz z Praktyczną Panią skradły serca publiczności. Zagrały taneczny back to back zabierając obecnych w podróż po różnych odmianach hip-hopu zmieszanych z najlepszym funkiem, disco i polskimi hitami lat 60tych.

W sobotę ostatnia noc eliminacyjna, która odbędzie się w krakowskim klubie Studio, gdzie oprócz zawodników: DJa Marquinhos Espinosy, Ryana the DJ, DR.FAD-R, JIMMIXa, Dj Remake, BEAST MODE gościnne sety zagrają: DJ Puffy, Eskei83, Thugli, DJ Daz oraz DJ Gafo. Zawody zakończą się 11 lutego wielkim finałem w Teatrze im. Juliusza Słowackiego.
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!

Konkursy