W kinie Muranów odbyła się uroczysta premiera filmu „McQueen”, która zgromadziła osobistości świata filmu, mody oraz widzów zafascynowanych Alexandrem McQueenem.

Od lewej: Peter Ettedgui, Ian Bonhôte (fot. pras.)Od lewej: Peter Ettedgui, Ian Bonhôte (fot. pras.)

Specjalnymi gośćmi imprezy byli reżyserzy dokumentu, Ian Bonhôte oraz Peter Ettedgui, którzy zapowiedzieli pokaz, a po filmie chętnie rozmawiali z gośćmi.

Specjalnie na premierę przyjechała również Martha Fiennes, reżyserka i producentka, siostra Ralpha i Josepha Fiennesów. Od 2012 roku Martha związana jest z Detmarem Blow, który wypowiada się w filmie „McQueen”. Wśród gości znaleźli się również, między innymi, Anda Rottenberg, Zofia Wichłacz oraz Łukasz Jakóbiak.

„McQueen” w kinach od 20 lipca 2018.

Ian Bonhôte – reżyser i producent, któremu uznanie przyniosły reklamy, teledyski oraz filmy poświęcone modzie. Współzałożyciel firmy producenckiej Pulse Film, znanej z klipów dla najważniejszych twórców muzycznych (m.in. Radiohead, Beyonce czy Nicka Cave'a), ale też nieszablonowych filmów (m.in. „American Honey” czy „Wszystkie nieprzespane noce”). Sam Bonhôte wyreżyserował teledyski dla takich zespołów, jak Mumford & Sons czy Morcheeba. W 2016 roku zrealizował swój pierwszy film pełnometrażowy – „Alleycats”, którego był zarówno reżyserem, jak i producentem wykonawczym. „McQueen” to jego drugi film pełnometrażowy.

Peter Ettedgui – scenarzysta filmów dokumentalnych oraz producent. W swoim scenopisarskim dorobku ma takie tytuły, jak „Everything or Nothing” (dokument o fenomenie Jamesa Bonda), czy „Listen to Me Marlon” (filmowy portretu Marlona Brando, wykorzystujący archiwum nagrań słynnego aktora). Za ten drugi obraz Ettedgui otrzymał Independent Documentary Award w kategorii najlepszy scenariusz filmu dokumentalnego. Jako producent odpowiada za „Kozaczki z pieprzykiem” (Kinky Boots) z Joelem Edgertonem i Chiwitelem Ejioforem, oraz „Niezasłane łóżka” w reż. Alexisa Dos Santosa.

Zobacz polski zwiastun filmu „McQueen”:

Wizjoner. Buntownik. Geniusz. Aleksander McQueen. Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu stworzył wartą miliony dolarów, luksusową markę. Stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sztuki współczesnej.

Odważny i bezkompromisowy, McQueen zwykł mawiać: „Moje pokazy mody to sex, drugs and rock n’roll. Mają elektryzować. Wywoływać emocje. Szok i atak serca”. Skąd czerpał wielką wewnętrzną siłę, dzięki której podbił hermetyczny świat haute couture? Projektował dla brytyjskiej królowej i największych gwiazd, takich jak Rihanna czy Nicole Kidman. U szczytu sławy popełnił samobójstwo. Jaką tajemnicę kryło jego życie?

„McQueen” to oparta na faktach historia artysty – równie fascynująca, jak jego dzieła. Opowieść o człowieku, któremu niezwykła wrażliwość i energia pozwoliły wspiąć się na szczyty sławy i świata pop kultury.
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!

Konkursy