KALENDARIUM 

Poprzedni Czerwiec Następny
Pon Wt Śr Czw Pią Sob Nie
28 29 30 31
1  
2  
22  
25  
28  
1

Pod patronatem 

90. ceremonia wręczenia Oscarów - nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej - już za nami.

Twórcy "Kształtu Wody" (fot. Michael Baker/A.M.P.A.S./oscars)Twórcy "Kształtu Wody" (fot. Michael Baker/A.M.P.A.S./oscars)

W Dolby Theatre w Hollywood ogłoszono zwycięzców tegorocznych statuetek.

Najlepszym Filmem została produkcja Guillermo del Toro - "Kształt Wody".
W sumie obraz ten otrzymał 4 Oscary.

Polsko-brytyjski film Doroty Kobieli i Hugh Welchmana "Twój Vincent" przegrał z Disneyowskim "Coco".

OSCARY 2018 - zwycięzcy:

Najlepszy film

    "Tamte dni, tamte noce"
    "Czas mroku"
    "Dunkierka"
    "Uciekaj!"
    "Lady Bird"
    "Nić Widmo"
    "Czwarta Władza"
    "Kształt Wody"
    "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri''

Najlepszy reżyser

    "Dunkierka" - Christopher Nolan
    "Uciekaj!" - Jordan Peele
    "Lady Bird" - Greta Gerwig
    "Nić Widmo" - Paul Thomas Anderson
    "Kształt Wody" - Guillermo del Toro

Najlepszy aktor pierwszoplanowy

    Timothée Chalamet - "Tamte dni, tamte noce"
    Daniel Day-Lewis - "Nić Widmo"
    Daniel Kaluuya - "Uciekaj!"
    Gary Oldman - "Czas mroku"
    Denzel Washington - "Roman J. Israel, Esq."

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa

    Sally Hawkins - "Kształt Wody"
    Frances McDormand - "Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri"
    Margot Robbie - "Jestem najlepsza, Ja Tonya"
    Saoirse Ronan - "Lady Bird"
    Meryl Streep - "Czwarta Władza"

Najlepszy aktor drugoplanowy

    Willem Dafoe - "The Florida Project"
    Woody Harrelson - "Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri"
    Richard Jenkins - "Kształt wody"
    Christopher Plummer - "Wszystkie pieniądze świata"
    Sam Rockwell - "Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri"

Najlepsza aktorka drugoplanowa

    Mary J. Blige - "Mudbound"
    Allison Janney - "Jestem najlepsza. Ja, Tonya"
    Leslie Manville - "Nić widmo"
    Laurie Metcalf - "Lady Bird"
    Octavia Spencer - "Kształt wody"

Najlepsze zdjęcia

    "Blade Runner 2049"
    "Czas mroku"
    "Dunkierka"
    "Mudbound"
    "Kształt wody"

Najlepszy film nieanglojęzyczny

    "Fantastyczna kobieta" - Chile
    "Dusza i ciało" - Węgry
    "The Insult" - Liban
    "Niemiłość" - Rosja
    "The Square"- Szwecja

Najlepszy scenariusz oryginalny

    "I tak cię kocham"
    "Uciekaj!"
    "Lady Bird"
    "Kształt Wody"
    "Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri"

Najlepszy scenariusz adaptowany

    "Tamte dni, tamte noce"
    "The Disaster Artist"
    "Logan: Wolverine"
    "Gra o wszystko"
    "Mudbound"

Najlepszy pełnometrażowy film animowany

    "Dzieciak rządzi"
    "The Breadwinner"
    "Coco"
    "Ferdynand"
    "Twój Vincent"

Najlepszy krótkometrażowy film animowany

    "Dear Basketball"
    "Garden Party"
    "Lou"
    "Negative Space"
    "Revolting Rhymes"

Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny

    "Abacus: Small Enough to Jail"
    "Faces Places"
    "Icarus"
    "Ostatni w Aleppo"
    "Strong Island"

Najlepszy krótkometrażowy film

    "DeKalb Elementary"
    "The Eleven O'Clock"
    "My Nephew Emmett"
    "The Silent Child"
    "Watu Wote: All of Us"

Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny

    "Edith & Eddie"
    "Heaven is a Traffic Jam on the 405"
    "Heroin(e)"
    "Knifeskills"
    "Traffic Stop"

Najlepszy montaż

    "Baby Driver"
    "Dunkierka"
    "Jestem najlepsza. Ja, Tonya"
    "Kształt Wody"
    "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

Najlepsza piosenka

    "Remember me" - "Coco"
    "Mystery of love" - "Tamte dni, tamte noce"
    "This is me" - "Król Rozrywki"
    "Mighty River" - "Mudbound"
    "Stand up for something" - "Marshall"

Najlepsza scenografia

    "Piękna i bestia"
    "Blade Runner 2049"
    "Czas mroku"
    "Dunkierka"
    "Kształt wody"

Najlepszy montaż dźwięku

    "Baby Driver"
    "Blade Runner 2049"
    "Dunkierka"
    "Kształt wody"
    "Star Wars: Ostatni Jedi"

Najlepszy dźwięk

    "Baby Driver"
    "Blade Runner 2049"
    "Dunkierka"
    "Kształt Wody"
    "Star Wars: Ostatni Jedi"

Najlepsze efekty specjalne

    "Blade Runner 2049"
    "Strażnicy Galaktyki Vol. 2"
    "Kong: Wyspa Czaszki"
    "Star Wars: Ostatni Jedi"
    "Wojna o planetę małp"

Najlepsza muzyka

    "Dunkierka"
    "Nić widmo"
    "Kształt wody"
    "Star Wars: Ostatni Jedi"
    "Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri"

Charakteryzacja

    "Czas mroku"
    "Powiernik Królowej"
    "Cudowny chłopak"

Najlepsze kostiumy

    "Piękna i bestia"
    "Czas mroku"
    "Nić widmo"
    "Kształt wody"
    "Powiernik królowej"

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!

Konkursy