Jedna z najbardziej prestiżowych organizacji National Board of Review ogłosiła swoje doroczne nagrody.

"Czwarta władza" (fot. pras.)"Czwarta władza" (fot. pras.)

Wielkim wygranym okazała się „Czwarta władza”.

Zdobyła aż trzy nagrody (dla filmu, aktorki – Meryl Streep oraz aktora – Tom Hanks), co czyni z niej wielkiego faworyta w walce o Nagrody Akademii.
Byłby to trzecia statuetka dla uwielbianego przez Polaków Hanksa („Forrest Gump”, „Filadelfia”) oraz czwarta dla Streep („Sprawa Kramerów”, „Wybór Zofii”, „Żelazna Dama”).

Opowieść o najsłynniejszym śledztwie w dziejach dziennikarstwa, które zmieniło oblicze nie tylko tego zawodu, ale także całego świata, doprowadzając do ujawnienia najgłębiej skrywanych sekretów władz Stanów Zjednoczonych, wejdzie na ekrany kin 16 lutego. Oficjalne ogłoszenie listy nominowanych do Oscarów 2018 zaplanowano na 23 stycznia.

Laureaci Oscarów Meryl Streep i Tom Hanks w osnutym na fak­tach filmie zdobywcy 2 Nagród Akademii, jednego z najznako­mitszych współczesnych reżyserów Stevena Spielberga.

Dwoje wydawców dziennika „The Washington Post” Katherine Graham (Meryl Streep) i Ben Bradlee (Tom Hanks) staje na czele bezpreceden­sowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami, walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez cztery dekady ukrywanych przez najwyższe władze USA.
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!

Konkursy