Drugi dzień Kraków Live Festival 2016 otworzył polski duet Jóga. Rafał Skowroński i Kamil Łukasiuk wprowadzili nas w swój muzyczny świat inspirowany Islandią.

Szczególną estymą katowiczanie darzą Bjork. Następny młody polski zespól The Dumplings ma juz szerokie, oddane grono fanów. I nic w tym dziwnego, gdyż niesamowite kompozycje Jakuba Karasia i cudowny wokal Justyny Święs sprawiają, że obok ich dokonań nie można przejść obojętnie. Takie kompozycje jak "Nie gotujemy" czy "Kocham być z Tobą" już weszły do kanonu gatunku.

The Neighbourhood (fot. Grzegorz Wojtal)The Neighbourhood (fot. Grzegorz Wojtal)

Swój największy przebój „Sweater Weather” The Neighbourhood zaprezentował na Main Stage wraz z materiałem z ostatniej, drugiej w ich dorobku płyty „Wiped Out”. Frontman grupy, Jesse Rutherford będzie obchodził 25 urodziny, 21 sierpnia. Fanki życzyły jemu wszystkiego najlepszego.

HEY - Katarzyna Nosowska (fot. Grzegorz Wojtal)HEY - Katarzyna Nosowska (fot. Grzegorz Wojtal)

Dość nieoczywistym wyborem jak na Live Festival był występ zespołu Hey, ale Katarzyna Nosowska wraz z kolegami to już właściwie instytucja i jak zawsze ich występ wzbudził pozytywne odczucia u publiczności. Wokalistka siedziała przez cały koncert przez kontuzję nogi. Katarzyna zerwała ścięgno Achillesa podczas kręcenia klipu do "Historii".

Roisin Murphy (fot. Grzegorz Wojtal)Roisin Murphy (fot. Grzegorz Wojtal)

Na dużej scenie pojawiła się Roisin Murphy, która zaprezentowała materiał ze swojej ostatniej, jeszcze ciepłej płyty „Take Her Up To Monto”, lecz nie mogło zabraknąć przecież jej hitów z albumów „Ruby Blue” i "Overpowered". Wokalistka cały czas przebierała się na scenie i używała dodatkowo przeróżnych gadżetów. Podczas trzeciego utworu artystka zeszła do fosy i pozwoliła jednemu z fanów wyciągnąć czerwoną wstążkę z jej pończochy.

Publiczność bawiła się fantastycznie wraz z tą ekscentryczną byłą wokalistką nieodżałowanego zespołu Moloko.

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!

Konkursy