Cirque du Soleil został założony w latach 80-tych w Kanadzie jako cyrk bez zwierząt i w obecnej chwili jest olbrzymią instytucją zatrudniającą do swoich zespołów, występujących na całym świecie, tysiące osób.

Cirque du Soleil - OVO (fot. Artur Rakowski/Kronika24.pl)Cirque du Soleil - OVO (fot. Artur Rakowski/Kronika24.pl)

Mimo, że to "cyrk bez zwierząt" to przedstawienie "Ovo" jest przede wszystkim o zwierzętach, a konkretnie o owadach.
Motywem przewodnim jest zauroczenie i miłość nieznanego przybysza, Muchy do sympatycznej Biedronki o iście rubensowskich kształtach. W roli muchy występuje przekomiczny Jan Dutler ze Szwajcarii, a Neiva Nascimento z Brazylii wcieliła się w  biedronkę, trochę niezdarną, ale pełną wdzięku. Ich romans przebiega dość burzliwie wywołując przeróżne komplikacje, a wśród publiczności salwy śmiechu. Publiczność na przedstawieniach Cyrku Słońca jak zwykle była bardzo zróżnicowana, przysłowiowe "1 do 101" , gdyż każdy niezależnie od wieku znajdzie tu coś, a właściwie wszystko dla siebie. Przedstawienie oprócz momentów komicznych, zawiera momenty liryczne, jak np. podniebny taniec, mnóstwo pokazów akrobatycznych wymagających nieludzkiej wręcz sprawności fizycznej. Całości dopełniają niesamowite scenografie, kostiumy i muzyka.
Nic dziwnego, ze występy Cirque du Soleil przyciągają na całym świecie tłumy widzów, bo każdy czuje się tu jak w bajce lub kolorowym śnie.

Cirque du Soleil: "Ovo" - występy:
13, 14, 15 kwietnia TAURON ARENA KRAKÓW/ KRAKÓW
19, 20, 21, 22 kwietnia ERGO ARENA/GDAŃSK/SOPOT

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!

Konkursy